A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Kamień z pamiątkową tablicą w Mordarce - w miejscu tragicznych wydarzeń z września 1939

10.02.2020
W Mordarce „na Cieniawie”- w miejscu gdzie we wrześniu 1939 roku zamordowano 12 żydowskich mieszkańców Limanowej postawiono kamień wraz z tablicą upamiętniającą mające tam miejsce tragiczne wydarzenia. Upamiętnienie ofiar egzekucji sprzed 80 lat to rezultat współpracy Gminy Limanowa z Instytutem Pamięci Narodowej.
 
Przypomnijmy, że miejsce pod pomnik udostępnione zostało przez rodziny Sukienników oraz Stokłosów, a nawiązana współpraca z IPN przyczyniła się do posadowieniu na miejscu pomnika. Jak podkreśla dr Maciej Korkuć - naczelnik oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa w krakowskim IPN -powstanie pomnika w Mordarce jest niezwykle ważne, gdyż w sposób godny i pełen szacunku dla ofiar, zamordowanych obywateli Rzeczypospolitej pozwala oddać pamięć o ich cierpieniu i niewinnej śmierci.
 
Na kamieniu umieszczonym na miejscu tragicznych wydarzeń z września 1939 roku znajduje się godło Polski i gwiazda Dawida oraz pamiątkowa tablica o treści:Gmina Limanowa wraz z IPN planują dokonać oficjalnego odsłonięcia nowego pomnika. Termin uroczystości jest w trakcie ustaleń.


Liczba wyświetleń: 374
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30