Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Czytanie wzbogaca – pamiętaj o tym przez ferie

03.02.2020
Seniorzy, Artyści i Sportowcy Dzieciom - taki tytuł aktywnego spędzania czasu zaplanowany został na okres tegorocznych ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi. Inauguracja zajęć odbyła się 27 stycznia w głównej bibliotece w Starej Wsi pt.: „Czytanie wzbogaca – pamiętaj o tym przez ferie” – jego pomysłodawczynią i osobą przeprowadzającą spotkanie była Iwona Koczanowicz - logopeda, nauczyciel miejscowej Szkoły Podstawowej w Starej Wsi.

Dyrektor biblioteki Jacenty Musiał otwierając spotkanie mówił o potrzebie czytania dzieciom przez rodziców i dorosłych, który nadmienił że biblioteka od wielu lat uczestniczy w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania - Akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom" wspominając o zaletach jakie niesie ze sobą czytanie książek - stymuluje rozwój mózgu, rozwój mowy i usprawnia pamięć, rozbudza ciekawość świata, kształtuje inteligencję emocjonalną, buduje więź emocjonalną, rozwija wyobraźnię, poprawia pamięć, zachęca do uczestnictwa w życiu społecznym, przygotowuje do samodzielnego czytania i pisania, buduje czytelnika w przyszłości. Prowadząca spotkanie wręcz w aktorski sposób czytała utwory bajkowe dla dzieci, które nie kryły ogromnego zainteresowania postaciami z świata bajek. Uśmiech na ich buziach i radość w oczach na długo pozostanie w naszej pamięci.


 
W drugiej części spotkania bibliotekarki Lidia Piegza i Małgorzata Cięciel przeprowadziły warsztaty plastyczno manualne „Quilling kartki walentynkowe”. Dzieci z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej  i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru stworzyły piękne kartki. Uczestnicy oprócz tego sposobu mieli dowolność wykonywania prac różnymi technikami plastycznym. Trzeba przyznać, że własnoręczne robienie kartek walentynkowych pochłonęło dzieci bez reszty. Jak widać, kreatywne plastyczne zajęcia mogą być doskonałą alternatywą spędzania wolnego czasu i śmiało mogą konkurować z komputerowymi zabawami.     
 
 
GBP w Starej Wsi

Liczba wyświetleń: 1269
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne