A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

XI Miejsko-Gminny Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny dla dzieci niepełnosprawnych w SP w Rupniowie

30.01.2020
Dnia 29 stycznia w Szkole Podstawowej w Rupniowie odbyło się podsumowanie XI Miejsko - Gminnego Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego dla dzieci niepełnosprawnych pod hasłem „Najpiękniejsza bombka choinkowa”. Dzieci podobnie jak w latach ubiegłych miały okazję zaprezentować swoje przepiękne prace przed rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Przedstawiciele Komisji Konkursowej - Marta Królik i Aleksander Majerski podkreśli bardzo wysoki poziom i ogromny wkład pracy włożony w wykonanie bombek choinkowych, a jak co roku otrzymane nagrody były spełnieniem marzeń każdego z uczestników i wywołały uśmiechy na twarzach. Nie zabrakło również nagród specjalnych przyznawanych przez przybyłych gości, co wpisało się już na stałe w tradycję tej imprezy i wzbudza zawsze wiele emocji.


 
Po smacznym posiłku przyszedł czas na wspólną zabawę, do której włączyli się, ku radości dzieci, zaproszeni goście. Uczestnikom przygrywał tradycyjnie już DJ Lech Zwoliński. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście: Urszula Nowogórska – poseł na sejm RP, Mieczysław Uryga – Starosta Powiatu Limanowskiego, podinspektor Dorota Tokarz – Komendant Powiatowy Komendy Policji w Limanowej, Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, Jolanta Juszkiewicz – Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa, Edyta Król - Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej, ks. Jerzy Kulpa – Proboszcz Parafii Nowe Rybie, Zofia Szewczyk – Dyrektor Handlowego Banku Spółdzielczego w Limanowej, Katarzyna Boroń – Kierownik Zespołu Wsparcia i Rozwoju Banku Spółdzielczego w Limanowej, Dorota Musiał - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej, Jacenty Musiał – Dyrektor Gminnej Biblioteki w Starej Wsi, ks. Dariusz Bugajski, Ewa Bulanda, Bogumiła Lach oraz Szanowna Komisja: Marta Królik, Jolanta Janas,  Aleksander Majerski.


 
W organizację konkursu i balu po raz kolejny włączyło się wierne grono przyjaciół, wrażliwych na potrzeby dzieci, chcących choć w niewielkim stopniu przyczynić się do spełnienia ich marzeń. Nasuwają się tu słowa Phila Bosmansa Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń. W tym roku takimi „aniołami” byli: Urząd Gminy Limanowa, Urząd Miasta Limanowa, Urszula Nowogórska – Poseł na Sejm RP, Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm RP, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Gminny Zespół Obsługi Szkół, Caritas Parafii Nowe Rybie, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Producent Papieru Mola, Sklep Tik – Tak Bogusław Sukiennik, Biuro Rachunkowe Fis-Kuz - Krzysztof Iwan, Stanisław Piegza - Kierownik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, Ośrodek Szkolenia Kierowców Robert Piwowarczyk, ks. Dariusz Bugajski, Abs – Jet Service Maria Sewielska, Mała Gastronomia Joanna Sułkowska, Władysław Sułkowski, FHU Hydromix Beata Ryś, Dorota i Jacenty Musiał, Ewa i Mirosław Bulanda, Salon Fryzjerski Bogumiła Mamak i Barbara Golińska, Gabinet Zdrowych Stóp Podologia i Kosmetyka Bogumiła Lach, Księgarnia Nowa Limanowa, Centrum Szkoleń Ratowniczych Piotr Wyrwa, Sklep Bobas, DJ Lech Zwoliński, Janina Wójcik - Salon Fryzjerski Image, Krzysztof Wójcik - Firma Transportowa, Paweł Cieślik – Firma Przewozowa Turystyka.


 
Na ręce Marii Rusin organizatorzy składają serdeczne podziękowania paniom z szkolnej kuchni przygotowującym poczęstunek dla uczestników przedsięwzięcia, podziękowania kierują też do pracowników obsługi placówki oraz uczniów szkoły za pomoc przy organizacji wydarzenia - Natalii Józkowicz, Aleksandrze Żurek, Patrycji Twaróg, Darii Sędzik, Marcie Woźniak, Kamilowi Klimek, Mateuszowi Natanek, Mateuszowi Twaróg, Magdalenie Juszczak, Patrycji Zapała, Wiktorii Sowa-Wróbel, Weronice Gawron, Natalii Smoter oraz Laurze Zapalskiej. Podziękowania należą się również absolwentkom, które z chęcią odwiedziły mury szkoły angażując się w pomoc przy organizacji Konkursu - Klaudii Pączek, Aleksandrze Nowak, Sophie Benk i Karolinie Sędzik.
 
Pomimo, że organizacja wydarzenia  wymaga wiele wysiłku, to jak podkreślają organizatorzy najważniejsze jest to, że zawsze „motorem napędowym” do działania są pozostające wspomnienia uśmiechniętych dzieci i ich rodziców oraz słyszane niejednokrotnie na pożegnanie „do zobaczenia za rok”.


 Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka.
                                                                                                            ks. Mieczysław Maliński

 
 
Jeszcze raz wszystkim za wszystko DZIĘKUJEMY!
Organizatorzy:
Renata Lisek, Marta Machynia, Urszula Pałka, Wioletta Bukowiec, Beata Ryś

Liczba wyświetleń: 809
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30