Wykład Ojca dr Mateusza Pindelskiego w bibliotece w Pisarzowej

08.01.2020
Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi - Filia w Pisarzowej oraz Parafia pw. ŚW. Jana Ewangelisty w Pisarzowej serdecznie zapraszają w dniu 10 stycznia (piątek) 2020 r. o godz.17.00 do Biblioteki Publicznej w Pisarzowej  na wykład  „Śmierć Ojca Józefa Górszczyka SP w kontekście męczeństwa Rodziny Kalasantyńskiej w XX wieku”, który wygłosi Ojciec dr Mateusz Pindelski SP,  Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.

Przed spotkaniem o godzinie 16:00 w kościele w Pisarzowej odbędzie sie msza św. w intencji Ks. Józefa Górszczyka.

Ojciec dr Mateusz Pindelski - pochodzi z Krakowa, ma 43 lata. Jest absolwentem krakowskiego liceum pijarów. Po maturze wstąpił do Zakonu Pijarów,  składając pierwsze śluby zakonne w 1995 r. Następnie ukończył studia filozoficzno-teologiczne na Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie i na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie, po których w 2002 r. przyjął święcenia kapłańskie. Studiował także polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, uzyskując stopień doktora nauk humanistycznych. W latach 2000-2007 był redaktorem naczelnym wydawanego przez pijarów Katolickiego Kwartalnika Młodych "eSPe", a od roku 2009 do 2015 pełnił w Zakonie obowiązki Asystenta Generalnego dla Włoch i Europy Środkowej oraz Postulatora Generalnego. Po powrocie do Polski kontynuował pracę wychowawczą jako katecheta, nauczyciel i duszpasterz w pijarskim liceum w Krakowie.