A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Szkoła Muzyczna w Żegocinie obchodziła Jubileusz 10-lecia istnienia

28.01.2020
Jubileusz 10-lecia działalności Szkoły Muzycznej I stopnia w Żegocinie uroczyście świętowano dnia 24 stycznia w miejscowym Zespole Szkół.  W uroczystości jubileuszowej wziął udział m.in. Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut. Złożył on gratulacje z okazji przypadającego jubileuszu, życząc na kolejne lata dalszego prężnego rozwoju placówki, która na podstawie porozumienia z Gminą Limanowa udziela nauki gry na instrumentach muzycznych w siedzibie Szkoły Podstawowej w Pasierbcu.

Na zajęcia nauki gry na instrumentach muzycznych do Pasierbca uczęszcza 50 uczniów, pobierających lekcje z gry: na skrzypcach (7 uczniów), fortepianie (5 uczniów), gitarze (10 uczniów), flecie poprzecznym (3 uczniów), klarnecie (8 uczniów), saksofonie (8 uczniów), trąbce (7 uczniów) oraz akordeonie (2 uczniów). Przewidziane programem nauczania zajęcia prowadzone są przez 10 nauczycieli.
Działalność Szkoły Muzycznej z Żegociny w placówce w Pasierbcu to niezwykłe udogodnienie dla mieszkańców Pasierbca oraz okolic, którzy blisko miejsca zamieszkania mogą rozwijać swe zdolności muzyczne.


 
-----------------------------------------
 
Szkoła Muzyczna z Żegocinie  powstała w 2010 roku, z inicjatywy ówczesnych władz samorządowych, a jej głównym celem było kształcenie muzyczne dzieci i młodzieży - głownie nauka gry na wybranych instrumentach, nauka śpiewu oraz nauka muzykowania zespołowego. W szkole zostały utworzone zespoły instrumentalne tj. zespół muzyki rozrywkowej, mała orkiestra szkolna, chór wielogłosowy, dziecięce zespoły wokalno-rytmiczny, duety, tria, kwartety czy kwintety, które w miarę możliwości technicznych biorą udział w życiu kulturalnym szkoły oraz gmin, na których terenie placówka ma swe oddziały - Gminy Żegocina, Gminy Limanowa oraz Gminy Lipnica Murowana. Młodzi muzycy występują podczas licznych koncertów. Szkoła cieszy się ciągłymi osiągnięciami uczniów w przesłuchaniach, konkursach i festiwalach krajowych, promując Szkołę Muzyczną w Żegocinie. 

 
/fot.: zegocina.pl/
 
Szczegółowa informacja o uroczystości 10-lecia pod linkiem:  https://zegocina.pl/jubileusz-10-lecia-szkoly-muzycznej-w-zegocinie?fbclid=IwAR3BiZRiukh6JtKULAb4scC4IjydWR k__d5CG8BGJMfIR47ggAVS5d5Irg

Liczba wyświetleń: 415
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30