Stopnie alarmowe BRAVO i ALFA-CRP w Małopolsce

22.01.2020
W związku z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, od 23 do 29 stycznia na terenie całego woj. małopolskiego obowiązywać będzie drugi stopień alarmowy BRAVO, a w całym kraju pierwszy stopień ALFA i ALFA-CRP. Zarządzenie o stopniach alarmowych podpisał premier Mateusz Morawiecki.

Stopień BRAVO wprowadzono w województwie małopolskim z powodu centralnych uroczystości, które się odbędą na terenie Małopolski – z udziałem najwyższych władz państwowych Polski oraz przywódców i delegacji wielu państw. Natomiast w całym kraju będzie obowiązywał najniższy stopień – ALFA oraz ALFA-CRP (dotyczący zagrożenia w cyberprzestrzeni).

Stopnie alarmowe obowiązywać będą od czwartku, 23 stycznia do środy, 29 stycznia.

Treść Zarządzenia Prezesa Rady Ministrów w załączniku poniżej.