A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spotkanie z gawędą Stanisława Ptaszka w Szkole Podstawowej w Kaninie

16.01.2020
Dnia 15 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kaninie miało miejsce niezwykłe spotkanie autorskie z gawędziarzem - Stanisławem Ptaszkiem z Pasierbca.
W spotkaniu udział wzięli rodzice, nauczyciele, uczniowie szkoły oraz Małgorzata Cięciel – bibliotekarka z Biblioteki Publicznej. Było to dla wszystkich inspirujące i edukacyjne spotkanie z językiem polskim, żywa lekcja gwary naszego regionu łącząca bogaty literacki skarbiec z dorobkiem dziedzictwa kulturowego.Podczas spotkania uczniowie wysłuchali opowieści o Latarnikach, Kamratach. Zapoznali się z historią Sanktuarium w Pasierbcu. W trakcie spotkania Pan Stanisław przybliżył dzieciom wydarzenia ze swojej biografii, szczególnie lata szkolne i trudne warunki zdobywania wiedzy. Opowiedział również o początkach swojej twórczości pisarskiej i zainteresowaniach. Ciekawostką okazał się fakt, że Stanisław Ptaszek jako pracownik w przedsiębiorstwie budowlanym budował szkołę w Kaninie w latach 1959-1962.Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uświetnione zostało występem uczniów, którzy na fletach wygrywali kolędy i wszyscy wspólnie śpiewali. Uczestnicy żywo zaangażowali się w spotkanie, zadawali gawędziarzowi wiele pytań dotyczących jego twórczości, życia i pisarskich inspiracji. Dyrektor Szkoły Halina Śmierciak dziękuje Marii Trzupek,  Katarzynie Ziaja, Agnieszce Leśniak oraz Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Marcelinie Młynarczyk za przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia.
 
Dyrektor SP w Kaninie
Halina Śmierciak


Liczba wyświetleń: 690
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30