Spotkanie nt. rzeki Łososina objętej programem "Natura 2000"

16.01.2020
Dnia 22 stycznia br. o godz. 9.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tymbarku odbędzie się spotkanie dyskusyjne nt. rzeki Łososina - objętej programem "Natura 2000".

Podczas spotkania przedstawione zostaną wyniki projektu „Rzeki karpackie – czysta Natura 2000”. Można będzie uzyskać informacje na pytania :

Jak pogodzić ochronę przyrody karpackich dolin rzecznych z ochroną przeciwpowodziową i zapobieganiem suszom?
Jakie korzyści wynikają lub mogą wynikać z przyrodniczych walorów karpackich rzek dla lokalnej społeczności i całego społeczeństwa?
Jakie są możliwe rozwiązania problemów związanych z rzekami objętymi programem Natura 2000?

Spotkanie wzbogacone będzie o pokaz ścieżki wirtualnej przez lokalny obszar Natura 2000 oraz multimedialnej diaporamy o przyrodzie karpackich rzek.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Rzeki karpackie – czysta Natura 2000. Kampania edukacji ekologicznej dla społeczności znad dolnej Soły, Czarnej Orawy, Łososiny, Białej Tarnowskiej, Wisłoki z dopływami, Jasiołki i środkowego Sanu”.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szczegółowe informacje w załącznikach poniżej.