A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

IV Gminny Konkurs Recytatorski Poezja to MY. Groteskowy świat Juliana Tuwima

27.01.2020
 
            Groteskowy świat Juliana Tuwima to hasło przewodnie IV Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezja to MY, który odbył się w piątek 24 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi.
            Czwarta edycja konkursu została poświęcona Julianowi Tuwimowi - wybitnemu przedstawicielowi literatury międzywojennej oraz mistrzowi groteski. Jednemu z najbardziej znanych i poczytnych twórców dla dzieci oraz dorosłych, którego utwory nie straciły na aktualności po dziś dzień. Nadal śmieszą, wzruszają, uczą i zmuszają do refleksji kolejne pokolenia, gdyż jego twórczość charakteryzuje się niezwykle bystrym spojrzeniem, humorem i trafnością morału.
 IV Gminny Konkurs Recytatorski Poezja to MY. Groteskowy świat Juliana Tuwima został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Limanowa i Rady Rodziców SP Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi.
Do słownej rywalizacji przystąpi uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Limanowa. Prezentowane utwory oceniane były pod względem następujących kryteriów: dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, interpretacja tekstu i ogólne wrażenie artystyczne. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczestnicy, w czterech kategoriach wiekowych, mistrzowsko zaprezentowali swoje recytatorskie umiejętności.Do oceny recytacji dzieci i młodzieży oraz wyłonienia zwycięzców powołano jury w składzie: pani Joanna Michalik (przewodnicząca jury konkursu) - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, pani Jolanta Sobuś - nauczyciel polonista w Zespole Szkół Nr1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej i instruktor recytacji, a także pani Małgorzata Mikulska - główny specjalista ds. animacji kultury, kierownik Sekcji Animacji Kultury w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.
Laureaci Konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:


 
Kategoria I
 klasy 0 – I szkoły podstawowej
ZDOBYTE
MIEJSCE
IMIĘ I NAZWISKO SZKOŁA
I Kalina Wojtas Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce
II Amelia Krzak Szkoła Podstawowa nr 2 im. Konstytucji
3-go Maja w Męcinie
III Dominika Kubacka Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wysokiem
WYRÓŻNIENIE Maria Gawlak Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi
WYRÓŻNIENIE Joanna Pajor Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej
WYRÓŻNIENIE Nikodem Gawlik Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie
 


 
Kategoria II
 klasy II – III szkoły podstawowej
ZDOBYTE
MIEJSCE
IMIĘ I NAZWISKO SZKOŁA
I Nikola Papież Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej
II Kamil Wilk Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie
III Miłosz Łukasik Szkoła Podstawowa nr 2 im. Konstytucji
3-go Maja w Męcinie
WYRÓŻNIENIE Nadia Drożdż Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu
WYRÓŻNIENIE Anita Uryga Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wysokiem
WYRÓŻNIENIE Marzena Leśniak Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie

 
 
Kategoria III
 klasy IV – VI szkoły podstawowej
ZDOBYTE
MIEJSCE
IMIĘ I NAZWISKO SZKOŁA
I Łukasz Gądek Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima
w Kaninie
II Julita Woźniak Szkoła Podstawowa nr 2 im. Konstytucji
3-go Maja w Męcinie
III Karolina Galica Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie
WYRÓŻNIENIE Kacper Odziomek Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie


 
Kategoria III
 klasa VII - VIII szkoły podstawowej
ZDOBYTE
MIEJSCE
IMIĘ I NAZWISKO SZKOŁA
I Marzena Pociecha Szkoła Podstawowa nr 2 im. Konstytucji
3-go Maja w Męcinie
II Maria Rosiek Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi
III Mateusz Radzięta Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej
WYRÓŻNIENIE Julia Szumańska Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu

           
W trakcie przesłuchań uczniów z kategorii III i IV dzieci młodsze, które występ miały już za sobą, mogły pod okiem jednej z opiekunek konkursu spędzić czas wolny w bibliotece szkolnej. Oprócz gier i zabaw dzieci rozwijały drugą stronę artystycznej duszy, czyli talent plastyczny. Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima wykonane przez młodych recytatorów można było oglądnąć tuż przed ogłoszeniem werdyktu jury. Ponadto podczas tegorocznego konkursu, jego uczestnicy oraz opiekunowie, obejrzeli prezentację multimedialną przestawiającą postać Juliana Tuwima zapoznali się z jego niezwykle bogatą i zróżnicowaną twórczością, wsłuchując się w ciekawe interpretacje muzyczne utworów poetyckich.
Uroczystego wręczenia nagród rzeczowych i pamiątkowych dyplomów laureatom IV Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezja to MY. Groteskowy świat Juliana Tuwima, dokonali: pan Jan Skrzekut - wójt Gminy Limanowa, pani Edyta Król - dyrektor GZOS w Limanowej oraz pani Halina Mąka - dyrektor SP Nr 1 im Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi. 

Sponsorzy konkursu: Wójt Gminy Limanowa, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Dyrektor SP Nr 1 w Starej Wsi, Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej i Rada Rodziców w SP Nr 1 w Starej Wsi.
           
Składamy serdeczne podziękowania uczestnikom konkursu i ich opiekunom za pracę włożoną w przygotowanie uczniów do występów oraz udział w konkursie, szanownemu jury za ciężką pracę uwieńczoną trafnymi wyborami, a także sponsorom za nieocenione wsparcie finansowe i rzeczowe.Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową  Nr 1 im Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi, a za jego przygotowanie odpowiedzialne były nauczycielki Agnieszka Mamak, Magdalena Cepielik i  Iwona Koczanowicz.

Liczba wyświetleń: 923
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30