A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

I miejsca dla grup kolędniczych z Gminy Limanowa na Powiatowym Kolędowaniu w Lubomierzu

20.01.2020
W miniony weekend 18-19 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubomierzu miał miejsce XXI Powiatowy Przegląd Kolędniczy "Zagrojcie Ta Turoniowi".  Wśród występujących na Powiatowym Przeglądzie  grup znalazły się m.in. grupy kolędnicze z gminy Limanowa, a ich występ zakończył się sukcesem, gdyż zarówno w kat. grup dorosłych jak i dziecięcych grupy z naszej gminy zajęły najwyższe miejsca i wydelegowane zostały na ogólnopolskie kolędowanie.
 
W konkursie wzięły udział grupy kolędnicze w 3 kategoriach: dziecięca (10 grup), młodzieżowa (6 grup) i dorosła (11 grup) wyłonione w gminnych przeglądach kolędniczych lub wytypowane przez poszczególne gminy - ogółem wystąpiło 27 zespołów. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wyłoniła  komisja konkursowa, w której zasiadali: Benedykt Kafel - etnograf ", prof. dr hab. Stanisław Węglarz - etnolog, Piotr Lulek - regionalista, muzyk przyznając m.in.:
 
I miejsce w kategorii grup dorosłych  - Grupie Kolędniczej "PASTERZE" z Zespołu Regionalnego "Kijom Worci" z Pisarzowej oraz I miejsce w kategorii dziecięcej  - Grupie Kolędniczej "SCODROKI" z Zespołu Regionalnego "Mali Męcinianie".Pozostałym grupom z gminy Limanowa wydelegowanym do Lubomierza tj.  Grupie Kolędniczej dziecięcej „Z Gwiazdą” oraz Grupie Kolędniczej młodzieżowej  „Trzej Królowie” z SP nr 2 w Siekierczynie Komisja przyznała w swych kat. wiekowych II miejsca.
 
Teraz po sukcesie na powiatowym kolędowaniu Grupa Kolędnicza "PASTERZE" z Zespołu Regionalnego "Kijom Worci" z Pisarzowej wydelegowana została dalej - na Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych w ramach „Góralskiego Karnawału” w Bukowinie Tatrzańskiej, a Grupa Kolędnicza "SCODROKI" z Zespołu Regionalnego "Mali Męcinianie" -  na Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe kolędowanie” w Podegrodziu.

Gratulujmy naszym kolędnikom udanych występów, a tym którzy kolędują dalej życzymy dalszych sukcesów.

--------------------------------------

Szczegółowe wyniki XXI Powiatowego Przeglądu Kolędniczego "Zagrojcie Ta Turoniowi":

 W kategorii dziecięcej:

zdj. Powiat Limanowa
Cztery równorzędne I miejsca   otrzymały grupy kolędnicze:
„Z Gwiazdą” z Krasnego Lasocic; „Scodroki” z Męciny; „Herody” z Szyku; „Z Szopką” z Jaworznej.
Cztery równorzędne II miejsca otrzymały grupy kolędnicze:
„Z Turoniem” z Lubomierza; „Pasterze z Szopką” (rekwizyt) z Zasadnego; „Z Gwiazdą” z Siekierczyny; „Z Gwiazdą” z Krosnej.
 Dwa równorzędne III miejsca otrzymały grupy kolędnicze:
 „Z Turoniem” z Kasinki Małej; „Z Gwiazdą” ze Słopnic.

W kategorii młodzieżowej:
I miejsce  otrzymała grupa kolędnicza „Z Gwiazdą” z Sadku Kostrzy
Trzy równorzędne II miejsca otrzymały grupy kolędnicze:
„Trzej Królowie” z Siekierczyny; „Trzej Królowie” z Jodłownika; „Herody” z Zalesia.
Dwa równorzędne III miejsca otrzymały grupy kolędnicze:
„Z Turoniem” z Ujanowic; „Draby” z Laskowej.
 
Na Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe kolędowanie” w Podegrodziu  komisja zakwalifikowała laureatów I miejsc w kategorii dziecięcej i młodzieżowej, tj. 4 grupy dziecięce tj: „Z Gwiazdą” z Krasnego Lasocic; „Scodroki” z Męciny; „Herody” z Szyku; „Z Szopką” z Jaworznej;  oraz 1 grupę młodzieżową „Z Gwiazdą” z Sadku Kostrzy.

 W kategorii  dorosłych:
Cztery równorzędne I miejsca otrzymały grupy kolędnicze:
„Pasterze” z Sadku Kostrzy; „Pasterze” z Krasnego Lasocic; „Pasterze” z Pisarzowej; „Żywa Szopka” z Lubomierza.
Dwa równorzędne II miejsca  otrzymały  grupy kolędnicze:
„Z Gwiazdą” z Kasiny Wielkiej; „Żywa Szopka” ze Szczyrzyca.
Dwa równorzędne III miejsca  otrzymały grupy kolędnicze:
„Z Konikiem” ze Żmiącej; „Z Turoniem” ze Słopnic.

Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymały grupy kolędnicze:
„Herody” ze Szczawy; „Z Turoniem” z Raby Niżnej; „Z Turoniem” ze Skrzydlnej.
 
Ponadto na Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych w ramach „Góralskiego Karnawału” w Bukowinie Tatrzańskiej komisja  zakwalifikowała dorosłe grupy kolędnicze, będące laureatami I i II i III miejsc, tj. :  „Pasterze” z Sadku Kostrzy; „Pasterze” z Krasnego Lasocic; „Pasterze” z Pisarzowej; „Żywa Szopka” z Lubomierza; „Z Gwiazdą” z Kasiny Wielkiej; „Żywa Szopka” ze Szczyrzyca; „Z Konikiem” ze Żmiącej; „Z Turoniem” ze Słopnic. Występy dorosłych grup kolędniczych organizatorzy przewidzieli w 6 lutego 2020 r. (czwartek) od godziny 15.00.
 
 
Na zdjęciach - występ Grupy Kolędniczej "Pasterze" z Zespołu Regionalnego "Kijom Worci"  / fot.: www.mszana.pl
 


Liczba wyświetleń: 570
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30