A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej Nr 1 w Siekierczynie

23.01.2020
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie wyjątkowe dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, to Święto Babci i Dziadka. Są to najpiękniejsze chwile, w których Dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Jak co roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Siekierczynie odbyła się 21 stycznia uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Świętowanie tych dni stało się już tradycją i jest kultywowane w naszej szkole od wielu lat. Oprócz dostojnych Seniorów, uroczystość uświetnili swoją obecnością Mieczysław Uryga – Starosta Powiatu Limanowa, Jan Skrzekut - Wójt Gminy Limanowa, Edyta Król - Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej, Ks. Jan Raś - Proboszcz parafii Kanina.
Święto Babci i Dziadka rozpoczęło się mszą św. o godzinie 1100 w miejscowej Kaplicy, w której uczestniczyli nie tylko Babcie i Dziadkowie, ale także ich wnuczęta,  rodzice i nauczyciele. Po nabożeństwie wszyscy udali się do budynku szkolnego.Uroczystość zainaugurowała Dyrektor Szkoły Wiesława Tudaj, która powitała przybyłych gości, następnie złożyła drogim Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia zdrowia , samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków oraz zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia programu artystycznego.
W przygotowanie uroczystości zaangażowały się przede wszystkim dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3. Recytowane wiersze, śpiewane piosenki i wspaniale tańce przepełnione były miłością i wdzięcznością dla ukochanych Dziadków za ich cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Specjalnie dla naszych gości wystąpili „Mali Pastuszkowie z Siekierczyny”zespół muzycznych działający w naszej szkole. Przy akompaniamencie instrumentów, na których grali nasi uczniowie, wszyscy zebrani włączyli się we wspólne śpiewanie kolęd. Zgromadzeni mieli także możliwość wysłuchania pięknej pastorałki „Kołysanki dla Jezuska”zaśpiewanej przez Łucję Kowalczyk. uczennicę klasy 7.Zakończeniem części artystycznej było złożenie życzeń przez uczniów, tradycyjne odśpiewanie „Sto lat” oraz wręczenie Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonanych prezentów.
Zwieńczeniem uroczystości było wystąpienie Mieczysława Urygi – Starosty Powiatu Limanowskiego oraz Jan Skrzekuta - Wójta Gminy Limanowa, którzy w ciepłych słowach zwrócili się do przybyłych Seniorów, życząc im wszystkiego najlepszego i gratulując im wspaniałych wnuków.

Święto Babć i Dziadków zakończono poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców i miłą rozmową. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy.


Dorota Domiter

Liczba wyświetleń: 682
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30