A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dzień Babci i Dziadka w Pasierbcu

27.01.2020
Dziadkom Kochanym – W dniu Ich święta
 
23 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Pasierbcu obchodzono uroczyście  Dzień Babci i Dziadka. Jak co roku, Babcie i Dziadkowie bardzo licznie przybyli, aby podziwiać występy swych wnucząt. Oprócz dostojnych Seniorów, na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Jan Skrzekut - Wójt Gminy Limanowa, Edyta Król - Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej oraz ks. Bogdan Stelmach – proboszcz parafii Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu.
Uroczystość zainaugurowała Dyrektor Szkoły Rozalia Kuchta, która powitała przybyłych gości i złożyła drogim Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia. Następnie uczniowie zaprezentowali barwny program artystyczny. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III  pod okiem nauczycieli i wychowawców zaprezentowali okazjonalne wiersze, piosenki i układy choreograficzne. Jednym z punktów programu był występ uczniów klas starszych przynależących do Szkolnego Koła Caritas. Członkowie koła pod kierunkiem opiekunów przedstawili spektakl pt. „Opowieść o początkach pasierbieckiego sanktuarium”. Przedstawienie przybliżyło gościom losy Jana Matrasa oraz ważniejsze wydarzenia dotyczące historii sanktuarium.


Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków.
Zakończeniem części artystycznej było tradycyjne odśpiewanie „Sto lat”, złożenie życzeń przez uczniów oraz wręczenie Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonanych laurek i prezentów. Rada Rodziców przygotowała dla szanownych gości słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze


Liczba wyświetleń: 1028
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30