A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

1OO - tne urodziny Genowefy Wilczek z Pasierbca

16.01.2020
W dniu 14 stycznia 2020 roku mieszkanka gminy Limanowa - sołectwa Pasierbiec - Genowefa Wilczek,  obchodziła setne urodziny.
Z  tej  okazji na uroczystość urodzinową przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy, ZUS-u oraz  najbliższa rodzina.
Życzenia i gratulacje będące wyrazem ogromnego szacunku dla Pani Genowefy skierował Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut, który z dumą podkreślił zadowolenie z faktu, że w naszej Gminie jest osoba, której osobiście może pogratulować tak zaszczytnego wieku. Złożył jubilatce najserdeczniejsze życzenia kierując dla Pani Genowefy wyrazy uznania i głębokiego szacunku za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat. Wójt odczytał również listy gratulacyjne, które Pani Genowefa otrzymała od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, władz rządowych oraz samorządowych.Wizytę pani Genowefie złożył również Kierownik Inspektoratu ZUS w Limanowej Andrzej Gołąb oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Emerytalno- Rentowego  ZUS w Limanowej Sabina Lupa, wręczając jubilatce list gratulacyjny wraz z decyzją o otrzymaniu specjalnego świadczenia honorowego, niezależnego od emerytury, przysługującego za przekroczenie tak zacnego wieku.
Po części oficjalnej wzniesiono toast za zdrowie jubilatki – 200 lat życia!

Spotkanie ze stulatką przebiegało w ciepłej, pogodnej atmosferze. Było przepełnione wspomnieniami Pani Genowefy, która nigdy nie bała się  ciężkiej pracy. Stulatka nadal cieszy się dobrym zdrowiem – jest osobą samodzielną – tłumaczy córka jubilatki. Jest bardzo pogodną, aktywną i towarzyską osobą.

Dziś za to wszystko, na co pracowała przez lata dzieląc się dobrocią i miłością,  jest otoczona troską, ciepłem oraz ogromnym szacunkiem ,  którym darzy ją najbliższa rodzina.Pani Genowefa Wilczek  z domu Litwińska urodziła się 14 stycznia 1920 roku w Pasierbcu,  gmina Limanowa – jako córka– Andrzeja i Magdaleny (z d.Guzik) Litwińskich.
Mając 19  lat wyszła za mąż za Jana Wilczka. Pani Genowefa urodziła 8 dzieci, posiada 17 wnucząt oraz 20 prawnucząt.

Gratulujemy pięknego jubileuszu, życząc dużo zdrowia i sił na kolejne lata życia!


Liczba wyświetleń: 666
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30