1OO - tne urodziny Genowefy Wilczek z Pasierbca

16.01.2020
W dniu 14 stycznia 2020 roku mieszkanka gminy Limanowa - sołectwa Pasierbiec - Genowefa Wilczek,  obchodziła setne urodziny.
Z  tej  okazji na uroczystość urodzinową przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy, ZUS-u oraz  najbliższa rodzina.
Życzenia i gratulacje będące wyrazem ogromnego szacunku dla Pani Genowefy skierował Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut, który z dumą podkreślił zadowolenie z faktu, że w naszej Gminie jest osoba, której osobiście może pogratulować tak zaszczytnego wieku. Złożył jubilatce najserdeczniejsze życzenia kierując dla Pani Genowefy wyrazy uznania i głębokiego szacunku za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat. Wójt odczytał również listy gratulacyjne, które Pani Genowefa otrzymała od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, władz rządowych oraz samorządowych.

Wizytę pani Genowefie złożył również Kierownik Inspektoratu ZUS w Limanowej Andrzej Gołąb oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Emerytalno- Rentowego  ZUS w Limanowej Sabina Lupa, wręczając jubilatce list gratulacyjny wraz z decyzją o otrzymaniu specjalnego świadczenia honorowego, niezależnego od emerytury, przysługującego za przekroczenie tak zacnego wieku.
Po części oficjalnej wzniesiono toast za zdrowie jubilatki – 200 lat życia!

Spotkanie ze stulatką przebiegało w ciepłej, pogodnej atmosferze. Było przepełnione wspomnieniami Pani Genowefy, która nigdy nie bała się  ciężkiej pracy. Stulatka nadal cieszy się dobrym zdrowiem – jest osobą samodzielną – tłumaczy córka jubilatki. Jest bardzo pogodną, aktywną i towarzyską osobą.

Dziś za to wszystko, na co pracowała przez lata dzieląc się dobrocią i miłością,  jest otoczona troską, ciepłem oraz ogromnym szacunkiem ,  którym darzy ją najbliższa rodzina.

Pani Genowefa Wilczek  z domu Litwińska urodziła się 14 stycznia 1920 roku w Pasierbcu,  gmina Limanowa – jako córka– Andrzeja i Magdaleny (z d.Guzik) Litwińskich.
Mając 19  lat wyszła za mąż za Jana Wilczka. Pani Genowefa urodziła 8 dzieci, posiada 17 wnucząt oraz 20 prawnucząt.

Gratulujemy pięknego jubileuszu, życząc dużo zdrowia i sił na kolejne lata życia!