A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Szlachetna Paczka w Rupniowie

19.12.2019
Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Rupniowie po raz czwarty postanowili przyłączyć się do akcji Szlachetna Paczka. Z każdym rokiem akcja nabiera rozpędu: od kilku paczek 4 lata temu do aż 26 w tegorocznej zbiórce. Zaangażowanie społeczności szkolnej jest tu imponujące.

W akcję włączają się wszyscy i na wszelkie sposoby. Rodzice, nauczyciele organizują kiermasze, dzieci pieką ciasta i ciasteczka, przynoszą potrzebne produkty, lokalne sklepy przekazują bony lub towar, pracownicy szkoły szukają sponsorów. Wiele środków pieniężnych ofiarują osoby prywatne związane z naszą placówką.Kluczową rolę odgrywają tu nasi wolontariusze, których mamy w szkole około pięćdziesięciu. Dobroć i bezinteresowność młodych ludzi zachęca do działania. Oni naprawdę chcą pomagać, nie oczekując niczego w zamian.

Po przekazaniu paczki, zawsze z niecierpliwością czekamy na wieści od wolontariusza opiekującego się rodziną, z którym współpracujemy. To niesamowite uczucie, kiedy dowiadujemy się jak zareagowała rodzina. Temu momentowi zawsze towarzyszy ogromne wzruszenie. Jest to też ta chwila, w której wiemy, że za rok na pewno znów przygotujemy Szlachetną Paczkę.Co powoduje, że wszyscy chętnie angażują się w to przedsięwzięcie? - Przede wszystkim świadomość, że każdy z nas swoją cegiełką tworzy coś wielkiego, coś dobrego, co być może zmieni czyjeś życie na lepsze lub pozwoli uwierzyć w ludzką dobroć.
 
 
Ewelina Miśkowiec
Monika Zaręba

Liczba wyświetleń: 367
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30