A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Razem na Święta” w Szkole Podstawowej w Kaninie

21.12.2019
W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej i z potrzeby serca, Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie aktywnie włączyła się w tegoroczną edycję akcji: „Razem na Święta”. Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie osób potrzebujących poprzez różnorodne działania, zainicjowane przez nauczycieli i dzieci, a zrealizowane przy współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym. W ramach akcji uczniowie samodzielnie wykonali 65 pięknych kartek bożonarodzeniowych i wpisani do nich życzenia.
Kartki przekazane zostały mieszkańcom DPS w Limanowej – Sowlinach. Kolejną inicjatywą była akcja: „Podaruj wiersz”, która polegała na własnoręcznym przepisaniu dowolnego wiersza, a następnie podarowaniu go osobie starszej. Społeczność szkolna  włączyła się także w powiatową zbiórkę słodyczy i artykułów piśmienniczych „Dobro zawsze wraca”, której celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnością. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało ciasteczkowy kiermasz na cele charytatywne.
Wszystkie te działania – jak podkreślała dyrektor szkoły Halina Śmierciak – miały na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych, w myśl hasła: „Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się je dzieli”. Dyrektor szkoły dziękuje pani Marii Trzupek, pani Małgorzacie Cięciel za koordynowanie działań oraz nauczycielom szkoły za współpracę 


Liczba wyświetleń: 668
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30