A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Czas kolędowania tuż tuż ... - zgłoszenia na Przegląd Grup Kolędniczych do 27 grudnia

04.12.2019
W niedzielę 12 stycznia 2020 r. w świetlicy wiejskiej w Starej Wsi odbędzie się XXIV Przegląd Grup Kolędniczych Gminy Limanowa. Występy podobnie jak w latach poprzednich odbywać się będą w trzech kategoriach wiekowych: dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej.
 
Głównym celem konkursu kolędniczego jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożonarodzeniowymi oraz wyłonienie najlepszych grup kolędniczych na dalsze eliminacje.
 
W Przeglądzie mogą wziąć udział grupy reprezentujące placówki kulturalne, szkoły, koła gospodyń wiejskich, zespoły regionalne, ochotnicze straże pożarne, parafie oraz grupy aktualnie chodzące po kolędzie z terenu gminy Limanowa.
 
Zgodnie z tradycją w grupach kolędniczych występować mogą wyłącznie chłopcy i mężczyźni.  
 
Występy grup oceniać będzie powołana przez organizatorów Komisja Konkursowa, która dokona oceny  prezentacji w poszczególnych kategoriach i przyzna nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Limanowa. Najlepsze grupy zakwalifikowane zostaną na XXI Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych, który odbędzie sie w dniach 18-19 stycznia 2020 r. w Lubomierzu.
 
Poszczególne grupy w przedstawianych programach przedstawiać powinny tradycje kolędowania w regionie z którego pochodzą, zachowując odpowiedni strój, rekwizyty, skład kapeli, gwarę oraz repertuar kolęd i pastorałek, zgodnie z wytycznymi regulaminowymi.
 
Zgłoszenia do udziału w Przeglądzie przyjmowane są do piątku 27 grudnia 2019 r. w Wydziale Kultury i Promocji i Urzędu Gminy Limanowa (pok. nr 30). Zgłoszenie można też wysłać e-mailowo pod adres: [email protected]

Poniżej Regulamin oraz Karta Zgłoszenia do udziału w Przeglądzie.
 
Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

Liczba wyświetleń: 585
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30