A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

2. Konkurs Heligonistów Województwa Małopolskiego

11.12.2019
Do historii przeszedł 2. Konkurs Heligonistów Województwa Małopolskiego. Heligoniści z Województwa Małopolskiego  spotkali się 7 grudnia w Mordarce, a inicjatorem wydarzenia było Stowarzyszenie pod Heligonkami pod kierownictwem Wojciecha Tokarczyka oraz zespół Spod Kicek z Mordarki.

Organizowany po raz drugi Konkurs miał na celu przypomnienie o zapomnianym obecnie instrumencie jakim jest heligonka.
Prezentacje heligonistów oceniało 3-osobowe Jury w składzie:
Jadwiga Adamczyk - muzyk, folklorysta z MCK "Sokół" w Nowym Sączu
Przemysław Ficek - folklorysta, multiinstrumentalista
Michał Pastuch - muzyk, folklorysta
Gruntownej ocenie poddane zostały 32 prezentacje konkursowe, uczestników reprezentujących 9 powiatów woj. małopolskiego.
Uczestnicy rywalizowali w Konkursie Indywidualnym   - w trzech kat. wiekowych : dorosłej, młodzieżowej i dziecięcej oraz w Konkursie Mistrz i Uczeń.
NAGRODĘ GŁÓWNĄ w Konkursie Indywidualnym w kat. dorosłej zdobył PIOTR OBRZUT Z GRYBOWA.

Pełna treść Protokołu z Konkursu znajduje się w załączniku poniżej.
 
Wydarzenie uświetnili swą obecnością: Jan Duda (Poseł na Sejm RP), Witold Kozłowski (marszałek województwa małopolskiego), Andrzej Zarych (dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu), Antoni Malczak (były  dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu), a także: Mieczysław Uryga (Starosta Powiatu Limanowskiego), Jan Skrzekut (Wójt Gminy Limanowa), Stanisław Młyński (przewodniczący Rady Gminy Limanowa) oraz Marek Ziaja (Sekretarz Gminy Limanowa).


 
Pieczę nad poprawnością Konkursu sprawowało Małopolskie Centrum kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wraz z inicjatorami wydarzenia  - Stowarzyszeniem HELIGONKI POD KICKAMI i Zespołem Regionalnym SPOD KICEK z Mordarki, pod kierownictwem Józefa Tokarczyka.
 
Parterami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy Limanowa oraz Urząd Miasta Limanowa.


MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu było również fundatorem nagród finansowych, a Stowarzyszenie HELIGONKI POD KICKAMI ufundowało okolicznościowe statuetki. Oprawę artystyczną zapewnił Zespół Regionalny SPOD KICEK z Mordarki.
 
Inicjatorzy Konkursu składają podziękowania zarówno partnerom wydarzenia, jak i licznym sponsorom, którymi byli: Bank Spółdzielczy w Limanowej, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL, ELEKTRET, ELEKTRIKAL, EMITER, Z.E.HEBDA, KARPOL, MIDREW, Zakłady Mięsne SZUBRYT, Dom Weselny WALEK, WOLIMEX, ELTOK.


Liczba wyświetleń: 559
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30