Wyniki IV edycji Konkursu Fotograficznego „W 365 dni dookoła Gminy Limanowa”

07.11.2019
W dniu 6 listopada miało miejsce spotkanie Komisji oceniającej zdjęcia nadesłane do IV edycji Konkursu Fotograficznego pn. „W 365 dni dookoła Gminy Limanowa”. Spośród 130  fotografii nadesłanych na Konkurs, wybrano 13 najlepszych zdjęć.

Konkurs fotograficzny ogłoszony został w trzech kategoriach: krajobrazy, flora i fauna oraz inne. Oceny fotografii podjęło się czteroosobowe Jury, które spośród 130 zdjęć najpierw wstępnie wyłoniło 29 fotografii, by z nich ostatecznie wybrać 13 zwycięskich.

A zgłoszone do Konkursu fotografie oceniała Komisja w składzie :

Grégory Michenaud (PRZEWODNICZĄCY) - (ur. 1975) francuski fotograf mieszkający w Krakowie oraz w Pisarzowej. Realizator wielu projektów dokumentalnych i reportaży. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Absolwent programu mentorskiego Sputnik Mentorship (Warszawa, 2013 r.) Uczestnik kilku zagranicznych warsztatów u boku najlepszych fotoreporterów świata, takich jak Ron Haviv (agencja VII) czy Patrick Zachmann (Magnum Photos). Przez ostatni rok asystował temu ostatniemu podczas licznych wyjazdów po Europie centralnej i wschodniej. Autorem kliku wystaw indywidualnych w Polsce i zagranicą, min.: Crossing Borders w galerii Pauza (Kraków) czy KTOŽE SI TY? POLIAK MALÝ… w Polskim Instytucie Kultury w Bratysławie (Słowacja). Jego zdjęcia publikowały min.: Sony World Photography Awards Winners Book 2009 (GB), Gazeta Wyborcza, Miesięcznik ZNAK, Tygodnik Powszechny, Biuletyn Fotograficzny, Journal EUROPA (FR) czy OjodePez (ES) Autor książki: Ostatni Mohikanie – przewodnik po miejscach niezwykłych – (wyd. Lokator, 2009). Projekt "Ostatni Mohikanie" emitowała TVP3 Kraków w programach: Nowe Miasto oraz Wejściówka. Nagrodzony w licznych międzynarodowych konkursach min.: International Photography Award (3 miejsce) czy Moscow International Foto Award (2 miejsce)

Anna Rosiek - artysta/fotograf
Janina  Malinowska -  fotograf - z ramienia Organizatora Konkursu
Wojciech Korabik – kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa

Ostatecznie Komisja wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach Konkursu, którymi zostali:

w kat. KRAJOBRAZY:

I miejsce zajęło zdjęcie Łany wykonane przez Kamila Folwarskiego

II miejsce - zdjęcie Spacer autorstwa Justyny Franczak

III miejsca  - nie przyznano

w kat. FLORA i FAUNA:

dwa równorzędne I miejsca - zdjęcie Tajemnicze kocie oko  - Anety Paruch oraz zdjęcie A kuku  - Kacpra Ślusarczyka

II miejsca - nie przyznano

III miejsce - zdjęcie Mamy go! Prawdziwek - Grażyny Bierowiec

wyróżnienia otrzymały zdjęcia:  W stronę słońca  - Maćka Sułkowskiego, Mam coś na oku - Sławomira Cabały oraz Kropelki po deszczu - Anety Paruch

w kat. INNE:

I miejsce - Gościu, siądź po dachem - Marii Trzupek

II miejsce - Wakacje - Krystyny Trzupek

III miejsce - Dom - Marceliny Pałka

wyróżnienia: W domu najlepiej  - Darii Bokowy i Nie zapomnę - Grażyny Bierowiec

Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu odbędzie się  na sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa. O terminie uroczystego podsumowania Konkursu laureaci zostaną poinformowani telefonicznie lub drogą e-mailową.

Poniżej w załączniku:
- Protokół Komisji oceniającej nadesłane fotografie
- zdjęcia z oceny prac przez Komisję Konkursową
- galeria zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych oraz 16 fotografii, które przeszły do ścisłej czołówki Konkursu.

Autorom nagrodzonych i wyróżnionych fotografii gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Konkursie.

Liczba wyświetleń: 2028