A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wieczornica patriotyczna w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi

14.11.2019
W dniu 8 listopada już po raz trzeci cała społeczność szkolna, mieszkańcy wsi oraz przybyli goście zgromadzili się wieczorową porą w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi, by wspólnie uczcić Święto Niepodległości, wyśpiewując swoje przywiązanie do tradycji i miłość do wolnej Polski. Jak co roku inicjatywa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem i sala gimnastyczna, w której odbywało się spotkanie, była wypełniona po brzegi.

 

Wieczornica tradycyjnie poprzedzona była nabożeństwem modlitewnym w kościele parafialnym w Starej Wsi, które również zgromadziło tłum wiernych.  Uroczystość uświetnili swoim przybyciem m. in. Wójt Gminy Limanowa - Jan Skrzekut, Proboszcz parafii w Starej Wsi - ks. prałat Marian Tyrka,  lokalni radni – pani Cecylia Kochańczyk, pan Bogdan Pałka, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Edyta Król, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi – Jacenty Musiał, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Gminy Limanowa – Wojciech Korabik. 

 
W tym roku formuła uroczystości została nieco zmieniona i każda klasa prezentowała przygotowaną przez siebie pieśń patriotyczną. Ich starania były oceniane przez trzyosobowe jury w składzie: pani Joanna Dutka – nauczyciel muzyki, pani Urszula Biernat – sołtys Starej Wsi oraz pani Sylwia Postrożny – przewodnicząca Rady Rodziców.

Jury miało niezwykle trudne zadanie, gdyż wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i przygotowały piękne występy. Ponadto uczniom na scenie towarzyszyli chętni rodzice i dziadkowie, których zapał i zaangażowanie są godne podziwu. Występujący nie tylko bezbłędnie wykonali swoje utwory, ale zadbali także o nastrojową oprawę muzyczną, choreografię, dekoracje oraz eleganckie, odświętne stroje. Każda klasa znalazła swój własny pomysł na wzbogacenie artystycznego wyrazu całości.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I – III:

I miejsce – klasa III a w utworze Przybyli ułani pod okienko

II miejsce – klasa III b w utworze Piechota

III miejsce – klasa II w utworze Wojenko, wojenko

 

Kategoria klas IV– VIII:

I miejsce – klasa IV w utworze Niepodległa, niepokorna

II miejsce – klasa VI a w utworze O mój rozmarynie

III miejsce – klasa V w utworze Dziś do Ciebie przyjść nie mogę
Po zakończeniu zmagań konkursowych szkolny chór przygotowany przez panią Iwonę Koczanowicz wykonał jeszcze kilka utworów patriotycznych stworzonych przez współczesnych artystów.Następnie wyróżniono najlepsze plakaty stworzone przez poszczególne klasy w ramach konkursu plastycznego pt. „Polski Wrzesień 1939” organizowanego przez Samorząd Uczniowski w ramach całorocznego międzyklasowego wspłózawodnictwa o tytuł  SUPER KLASY. Rozdano również nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w konkursie literackim pt. „Wiersz Bohaterom Westerplatte”. Wszystkich zgromadzonych poruszyła recytacja jednego z utworów – Godzina 4:45.  Następnie przedstawiano wyniki oraz nagrodzono zwycięzców organizowanego przez Radę Parafialną konkursu pt. „Przydrożny znak Boga”.Na zakończenie głos zabrali m.in.: Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut oraz ks. prałat – Marian Tyrka, którzy w swych przemówieniach podziękowali uczestnikom i organizatorom oraz podkreślili ogromną rolę tego typu przedsięwzięć w kształtowaniu ducha patriotyzmu.
Tegoroczne spotkanie było wyrazem miłości do Ojczyzny, szacunku dla wspólnie wyznawanych wartości, a także służyło wzmocnieniu międzypokoleniowych więzi.  Organizatorzy wieczornicy pragną serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, dzieciom, młodzieży, mieszkańcom wsi oraz zaproszonym gościom biorącym udział w uroczystości oraz już dziś gorąco zapraszają do wspólnego świętowania w przyszłym roku.


Liczba wyświetleń: 499
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30