A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

,,Owocowy Raj" - jesienne warsztaty integracyjne w bibliotece w Starej Wsi

22.11.2019
Edukacyjnie, smacznie i kolorowo – tak było w środę, 19 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi, podczas warsztatów kulinarnych pt.: ,,Owocowy Raj" - jesienne warsztaty integracyjne prowadzonych przez Janinę Ślusarczyk. 
 
Do biblioteki w tym dniu przybyły klasy I i II  Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi razem z wychowawczyniami: Lidią Kazior i Anną Twaróg. Udział w warsztatach wzięły także Panie z Grupy Samopomocowej działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi, których przywitał Jacenty Musiał dyrektor biblioteki.Zgromadzona ekipa żwawo zabrała się do robienia sałatki. Banany, mango, awokado, mandarynki, winogrona, pomarańcze, ananasy, brzoskwinie, kaki tylko migały w wprawnych rękach pań gospodyń.  Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się całemu procesowi, chłonąc kulinarne umiejętności. Lidia Chwastek-Biedroń oraz Lidia Kazior zapoznały dzieci z korzyściami płynącymi z jedzenia owoców. Potem przyszedł czas na zagadki, w czasie których została sprawdzona utrwalona wiedza dzieci na temat zdrowej żywności. Autorem zagadek była bibliotekarka Lidia Piegza. Dzieci miały też okazję zapoznać się z prezentowanymi poradnikami kulinarnymi jak również z książką "Wesoła kuchnia. Wierszyki dla dzieci" Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak, fragmenty której zostały przez uczestników spotkania głośno odczytane.Na końcu wszyscy skosztowali sałatkowej uczty smaków. Zadowolone miny 48 dzieci mówiły wszystko. Sałatka topniała w zastraszającym tempie. Po kulinarnych warsztatach i wzmocnieniu ciała, trzeba było wzmocnić ducha. W tym celu dzieci prześledziły księgozbiór biblioteki i każdy znalazł coś dla siebie. Dzieci miały okazję także zobaczyć wystawę ,,Pocztówki z podroży- GRUZJA" - fotografie Magdaleny Hussein Bętkowskiej. Na planszach autorka prezentuje piękno Gruzji z jej krajobrazami i zabytkami. Magdalena Hussein Bętkowska fotografią zajmuje się całkowicie amatorsko, próbując oddać kolor, formę, nastrój chwili, która ją urzekła. Na co dzień prowadzi szkołę jogi w Krakowie, gdzie praktykuje i uczy. Jej pasją jest podróżowanie oraz poznawanie nowych miejsc. W każdym wyjeździe towarzyszy jej aparat. Wystawa została udostępniona dzięki współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie i można ją oglądać do końca listopada.
Organizatorem warsztatów był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej, z ramienia którego była Lidia Chwastek-Biedroń - Specjalista pracy socjalnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu "Rozwijanie form wsparcia i pomocy na rzecz osób starszych 50+".


Liczba wyświetleń: 391
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30