Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Gmina Limanowa na podium ogólnopolskiego turnieju

28.11.2019
We wtorek 26 listopada, w  Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbyła się Gala Małopolskiego Lauru Sportu. Podczas uroczystości zostali uhonorowani najlepsi małopolscy sportowcy 2018 roku oraz ich trenerzy. Wyróżnienia otrzymali także laureaci i organizatorzy Wojewódzkiego Finału XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin.
 
Gmina Limanowa , w IV grupie gmin od 15 do 40 tys. mieszkańców zajęła 2 miejsce w Małopolsce ustępując miejsca Krynicy-Zdrój. Wyróżnienie oraz puchar z tej okazji – z rąk Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Jana Dudy oraz Przewodniczącej Wojewódzkiej Komisji Turnieju Zofii Czupryny – odebrał Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut .
Dodatkowym powodem do dumy jest fakt ,iż Gmina Limanowa ( Gmina Wiejska) w klasyfikacji ogólnopolskiej zajęła 3 miejsce na podium!XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin jest największą masową imprezą sportową w Polsce, promującą aktywność ruchową jako najlepszą i najskuteczniejszą formę spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia. Jest organizowany z inicjatywy Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
Od 26 maja do 1 czerwca 2019 roku w 20 miastach i gminach województwa małopolskiego zorganizowano 1315 imprez sportowo-rekreacyjnych, w których wystartowało 78 233 Małopolan w tym 2860 z 12 powiatów w teście Coopera. W ich przeprowadzenie zaangażowani byli nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy i instruktorzy rekreacji ruchowej.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim mieszkańcom naszej gminy, nauczycielom wychowania fizycznego oraz wszystkim organizacjom które zaangażowali się w organizację turnieju oraz brali w nim udział.


Liczba wyświetleń: 1560
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne