Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Znani Mistrzowie Gminy w Koszykówce 3x3

23.10.2019
W środę 23 października  na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Pasierbcu odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w Koszykówce 3x3 Dziewcząt oraz Chłopców w Kategoriach  - Igrzyska Dzieci i  Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

 
Wprowadzone od tego roku do Gminnego Kalendarza Zawodów Szkolnych zawody w Koszykówce 3x3 co prawda nie miały licznego obłożenia, gdyż  do  turnieju we wszystkich kategoriach zgłosiły się drużyny jedynie z dwóch szkół, to jednak emocji w trakcie rywalizacji nie brakowało.
 
Sportowa walka o punkty trwała pomiędzy przedstawicielami Szkoły Podstawowej w Pasierbcu oraz Szkoły Podstawowej w Starej Wsi I.

Ostatecznie w poszczególnych kategoriach turnieju wyłoniono najlepsze drużyny :

- w Kat. Igrzyska Dzieci  - Dziewcząt zwyciężyła drużyna z SP nr 1 w Starej Wsi
w składzie: Oliwia Kurnyta, Karina Mamak, Oliwia Pałka, Maja Szyrszeń
 
- w kat. Igrzyska Dzieci - Chłopców również drużyna z SP nr 1 w Starej Wsi
w składzie: Miłosz Franczyk, Dawid Kurnyta, Jakub Postrożny, Mateusz Stach


 
- w Kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej  - Dziewcząt zwyciężyła drużyna z SP nr 1 w Starej Wsi
w składzie: Ewelina Dębska, Natalia Dębska, Julia Kita, Kinga Ubik


 
- w Kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej  - Chłopców  lepszymi okazali sie reprezentanci z SP w Pasierbcu
w składzie: Michał Furtak, Dariusz Kulig, Mikołaj Myszka, Albert Oleś


 
Opiekunowie drużyn:
SP nr 1 w Starej Wsi - Marek Młynarczyk
SP Pasierbiec - Zbigniew Król

Do drużyn biorących udział w turnieju trafiły nagrody rzeczowe, puchary, medale oraz dyplomy, które wręczał Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.Dnia 5 listopada młodsze drużyny Dziewcząt i Chłopców ze Starej Wsi nr 1 walczyć będę w Koszykówce 3x3 na powiatowym szczeblu turnieju w Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej, a starsze drużyny Dziewcząt ze Starej Wsi nr 1 oraz Chłopców z SP Pasierbiec  - dnia 7 listopada w Tymbarku.

Liczba wyświetleń: 3386
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne