Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wrześniowe bieganie Patrii Młynne z sukcesami

07.10.2019
Bardzo pracowicie spędzili czas zawodnicy sekcji biegu na orientację Klubu „Patria Młynne”.14-15.09. – III runda Grand Prix Małopolski  (Chrzanów/Nawojowa Góra)
Sporo medalowych pozycji zawodników z Młynnego w kończącym się w tym roku cyklu „Grand Prix Małopolski”. III runda to bieg sprinterski w Młoszowej k/Chrzanowa oraz bieg klasyczny w Nawojowej Górze.

Na podium stanęli:
1. Jacek Kozłowski (M55), Klaudia Zelek (K16), Jolanta Kozłowska (K45).
3. Dawid Kurnyta (M10), Fitrzyk Krzysztof (M18), Bartłomiej Zelek (M10N)
Tuż za podium :
4. Fitrzyk Magdalena (K12), Kozłowska Olga (K18), Urszula Zelek (K35), Juszczak Anna (K10N)
5. Julita Mordarska (K10N)Tydzień później Patria wyruszyła do Kielc na Klubowe Mistrzostwa Polski.
W nocnym biegu sprinterskim w centrum Kielc znakomity występ Antka Bałazińskiego (M10), który po pasjonującej walce zdobył „srebro”. Ze srebrem także Jacek Kozłowski (M55). Czwarte pozycje, o sekundy do brązu zajęli: Jolanta Kozłowska (K45) oraz Filip Zelek (M10).
Nazajutrz było jeszcze lepiej. W biegu średniodystansowym Patria zdobyła dwa tytuły mistrzowskie:
Antek Bałaziński zdecydowanie wygrywa w M10 oraz Jacek Kozłowski w M55. Brąz w kat. M10 dorzuca jeszcze Dawid Kurnyta. Rewelacyjnie spisała się w juniorkach Małgorzata Sroka, która wywalczyła świetną 5 pozycję. Czwarte miejsce zdobyła także Jolanta Kozłowska (K45).
Ostatnim akordem sezonu 2019 w biegu na orientację był wyjazd na Podkarpacie do miejscowości Kolbuszowa. Dwa dni i trzy biegi w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (woj. podkarpackie, małopolskie i śląskie).
Nadal w rewelacyjnej formie Antoni Bałaziński (M10) – złoto w klasyku i srebro w sztafecie wraz z Dawidem Kurnytą i Filipem Zelkiem.  Bartłomiej Zelek wygrywa w KM10N w sprincie , a w klasyku zajmuje 2 miejsce. Anna Juszczak w KM10N pierwsze i drugie miejsce. W biegu sprinterskim w centrum Kolbuszowej brąz wywalczył Krzysztof Fitrzyk (open), 4 miejsce Klaudii Zelek i 6 Witolda Sochackiego.
W biegu sztafetowym młodziczek KM12 bezapelacyjne zwycięstwo naszej sztafety w składzie Oskar Mordarski, Martyna Zelek i Magdalena Fitrzyk. W kat open sztafety wygrywa trio Bałaziński Karol Fitrzyk Krzysztof i Klaudia Zelek.
Ostatni akcent – long i zwycięstwo w K12 Magdaleny Fitrzyk oraz Oskara Mordarskiego w M10. Dawid Kurnyta brąz w M10. I jeszcze Klaudia Zelek dorzuca brąz w kat Open.
To był naprawdę udany wrześniowy „maraton” naszych zawodników. Cieszą sukcesy „młodych wilczków” z naszego klubu. To dobry prognostyk na kolejne sezony.
Dziękujemy także tym , którzy już od lat wspierają nasz klub tak organizacyjnie , jak i finansowo: Gmina Limanowa, Bank Spółdzielczy Limanowa, Indeco – P. Wilczek, „Elfach” Limanowa M. Golonka, Sklep „Tik_Tak.P. Sukienników oraz rodzicom zawodników tak chętnie biorącym udział w poszczególnych jednostkach treningowych, jak i podczas wyjazdów. Podziękowania także dla Firmy „R.I.N.P.O.” p. Andrzeja Wojtasa za bezpieczny transport zawodników tak na zawody jak i na treningi oraz dla portalu limanowa.in za informacje o osiągnięciach klubu „Patria” Młynne.

Patria Młynne i Szkoła Podstawowa w Młynnem zaprasza 7 listopada 2019 r. na XXII Bieg Niepodległości do Młynnego. Wkrótce Regulamin Biegu na stronie www.patriamlynne.pl

Liczba wyświetleń: 2510
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne