A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

W Siekierczynie odbył się Piknik Rodzinny z Świętem Kapusty

07.10.2019
W minioną sobotę 5 października w Siekierczynie I  odbyło się Święto Kapusty, zorganizowane przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Pomimo niekorzystnej aury wszystko odbyło się zgodnie z planem, a na miejscu zgodnie z zamysłem Święta Kapusty skosztować można było kapustę w wielu jej odsłonach, był więc m.in.  bigos, kwaśnica, pierogi z kapustą czy gołąbki. Oczywiście to kapusta tego dnia królowała na stołach, ale nie zabrakło również i innych pyszności, które specjalnie na tą okazję przygotowały członkinie Koła z Siekierczyny.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, którym serdecznie za obecność oraz wsparcie podziękowała Przewodnicząca KGW Grażyna Gawlik. A podziękowania otrzymali: Senator RP - Jan Hamerski, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego - Urszula Nowogórska, Starosta Limanowski - Mieczysław Uryga wraz z Agatą Zięba - Wicestarostą Powiatu Limanowskiego i Ewą Filipiak - Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego. Podziękowania odebrali także Wójt Gminy Limanowa  - Jan Skrzekut,  radny Gminy Limanowa - Adam Ryś oraz sołtys wsi Siekierczyna I - Józef Hutek.Padający deszcz nie zdołał zaburzyć programu uroczystości i na scenie zgodnie z planem wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie przygotowani przez nauczycielkę Annę Zoń oraz była już uczennica szkoły - Sara Ryłko, a wszystkim występom podopiecznych kibicując pod sceną przyglądała się dyrektor Szkoły  - Wiesława Tudaj.

Po występach uczniów na scenie z regionalnym akcentem zaprezentowali sie członkowie zespołu "Przyszowianie", a następnie muzycznie zabawiał zebranych zespół "The Lux".

Ze względu na warunki pogodowe wspólna zabawa z zespołem kontynuowana była w budynku świetlicy wiejskiej. Tam też przeniosło się stoisko z potrawami z kapusty, które kosztować można było do późnych godzin wieczornych.Przedsięwzięcie w Siekierczynie I odbyło się dzięki wsparciu partnerów i sponsorów, którym organizatorki - Panie z KGW Siekierczyna I składają wielkie podziękowania.

"Święto Kapusty" odbyło się w ramach operacji „Zakup wyposażenia, organizacja warsztatów oraz imprez kulturalnych w gminie Limanowa” ze środków z Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW objętego na lata 2014-2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska”.


Liczba wyświetleń: 751
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30