VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jan Paweł II jako artysta”

30.10.2019
W minioną środę, 23 października 2019 roku,  odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jan Paweł II jako artysta” zorganizowany przez ZSTiO w Limanowej pod Patronatem Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi.
Uroczystość otworzył Dyrektor szkoły Stanisław Wąsik, a swoją obecnością, podczas rozdawania nagród, uświetnił Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej Artur Krzak.
Do konkursu przystąpili uczniowie z 20 szkół podstawowych powiatu limanowskiego, lista uczestników obejmowała 33 osoby. Młodzi recytatorzy zachwycili zebranych prezentacją fragmentów poezji oraz prozy autorstwa naszego wielkiego Polaka, Jana Pawła II.
W skład komisji konkursowej weszły panie: Michalina Słowiak (emerytowany nauczyciel IV LO w Limanowej), Paulina Ablewicz (dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej) oraz Anna Rapińska (polonistka z ZSTiO).
Po gorących obradach jury konkursowe ogłosiło werdykt a uczniowie szkół z terenu gminy Limanowa triumfowali na każdych z pozycji.

Miejsce I w tegorocznym konkursie zajęli ex equo:
Michał Zastrzeżyński ze Szkoły Podstawowej w Mordarce

Julia Wąsik z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Limanowej.
Miejsce II otrzymali:

Karolina Gromala ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamienicy
 Mateusz Radzięta ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej

Miejsce III zajęli:
 Kornelia Florek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słopnicach
 Łukasz Jasica ze Szkoły Podstawowej w Mordarce.

Wyróżnieniami nagrodzeni zostali:
 Julia Szumańska ze Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu,
 Kacper Pałka oraz Kacper Sabura ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej,
 Kamil Michalik ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej,
Joanna Zabrzeńska ze Szkoły Podstawowej w Sechnej,
 Joanna Bargieł ze Szkoły Podstawowej w Kaninie.

Organizatorzy dziękują wszystkim opiekunom za trud włożony w przygotowanie uczestników, gratulując recytatorom serdecznie  zapraszają do uczestnictwa w następnej edycji konkursu.
Sponsorami  konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Limanowej,  Spółka TYMBARK –MWS –Sp. z o.o. Sp.k., Auto Service Krzysztof Wyrwa  oraz osoby prywatne za co organizatorzy serdecznie dziękują.

Gratulujemy uczniom z naszych szkół  oraz dziękujemy  opiekunom  za solidne przygotowanie do konkursu.
Źródło oraz fot. https://zstio.edu.pl

Liczba wyświetleń: 2050