A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Uczniowie SP nr 1 w Męcinie na III Pielgrzymce Szkół imienia Jana Pawła II

18.10.2019
Dnia 16 października 2019 roku, dokładnie w dniu 41. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie wzięli udział w III Pielgrzymce Szkół imienia Jana Pawła II. Spotkanie miało miejsce w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Delegacja uczniów na czele z Dyrektor Marią Lupą,  Renatą Długosz, ks. proboszczem Antonim Pisiem, siostrą katechetką oraz wychowawcami uczestniczyła w uroczystej Mszy św.
 
Zanim rozpoczęła się liturgia, powitano przedstawicieli wszystkich przybyłych szkół wraz z pocztami sztandarowymi. Jak się okazało, sanktuarium gościło blisko ośmiuset uczniów. Mszy św. przewodniczył ks. Łukasz Piórkowski, który wygłosił kazanie. W homilii, skierowanej głównie do młodych, ksiądz kilkukrotnie podkreślał, aby nastolatkowie nie tracili czasu, by właściwie wykorzystali każdą daną im chwilę oraz rozwijali swoje talenty. Ks. Piórkowski, znany dzieciom z programu „Ziarno”, po raz kolejny udowodnił, że jest doskonałym mówcą, bowiem uczniowie z wielkim skupieniem i zaangażowaniem słuchali jego słów.


 
 
Udział w pielgrzymce był również dobrą okazją do zwiedzenia budynku Sanktuarium. Ksiądz proboszcz, który pełnił rolę przewodnika, krótko scharakteryzował każdą z kaplic. Najdłużej młodzież zatrzymała się w Kaplicy Kapłańskiej, gdzie znajduje się płyta z grobu Jana Pawła II oraz relikwie Papieża Polaka. Bez wątpienia duże wrażenie na zwiedzających zrobiła również kaplica św. Kingi. Młodzież z zachwytem oglądała figurę świętej wykonaną z soli oraz solne płaskorzeźby przedstawiające sceny z Ewangelii. Ponadto uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia mobilnej wystawy "Małopolska Karola Wojtyły – Jana Pawła II".

 
Niewątpliwie udział w pielgrzymce dostarczył uczestnikom wielu głębokich przeżyć, był również okazją do wspomnienia osoby Papieża Polaka – Jego nauczania i duchowego testamentu, który pozostawił nam wszystkim.


Liczba wyświetleń: 657
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30