A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Sprzęt zapewniający gotowość bojową trafił do jednostek OSP z gminy Limanowa

08.10.2019
Dnia 8 października w Wysokiem miało miejsce uroczyste przekazanie nowego sprzętu do zapewnienia gotowości bojowej 5 jednostkom OSP z gminy Limanowa. Nowe urządzenia służące ratowaniu życia i mienia otrzymali strażacy ochotnicy z  OSP Rupniów, OSP Pisarzowa, OSP Stara Wieś, OSP Nowe Rybie i OSP Wysokie.

 
Łączna kwota przekazanego sprzętu bojowego to 49.723,00 zł, z czego 19.310,00 zł stanowi dofinansowanie pozyskane z budżetu Województwa małopolskiego w ramach programu "Bezpieczna Małopolska".Poszczególne jednostki doposażone zostały w następujący sprzęt:

- OSP Rupniów - dwa zestawy aparatu powietrznego (automat oddechowy, noszak, butla, maska, sygnalizator bezruchu i czujnik temperatury)
- OSP  Pisarzowa - pompa szlampowa, agregat prądotwórczy
- OSP Stara Wieś - agregat prądotwórczy, wentylator oddymiający
- OSP  Nowe Rybie - ubrania ochronne do działań bojowych (trzy komplety)
- OSP Wysokie - ubrania ochronne do działań bojowych (jeden komplet), ubrania koszarowe ( pięć kompletów) , wentylator oddymiający.


 

W uroczystym przekazaniu nowego sprzętu strażakom brali udział prezesi i naczelnicy ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Limanowa oraz zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP - Wiesław Janczyk, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego - Urszula Nowogórska, Starosta Limanowski - Mieczysław Uryga, Przewodnicząca  Rady Powiatu Limanowskiego - Ewa Filipiak, Wójt Gminy Limanowa - Jan Skrzekut, a także Komendant PSP w Limanowej - Wojciech Frączek.

 
Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.


 


Liczba wyświetleń: 664
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30