A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Odblaskowe ślubowanie pierwszaków w SP Mordarka

16.10.2019
Dzień 14 października 2019 r. był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych wychowanków Szkoły Podstawowej w Mordarce. W tym dniu 33 uczniów zdało swój pierwszy egzamin – „ Ślubowanie” połączone z akcją  „ Odblaskowa Szkoła”.
 
W uroczystości uczestniczyli: dyrekcja szkoły,  uczniowie klas  0 – III wraz z wychowawcami, rodzice i zaproszeni goście: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut i   Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi  Szkół  w  Limanowej Edyta Król. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły Paweł Ciuła, który przywitał zgromadzonych gości, uczniów oraz grono pedagogiczne.


 
Następnie pierwszaki zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym, w którym między innymi udowodnili, że znają przepisy ruchu drogowego i potrafią bezpiecznie poruszać się po drogach. Wyposażeni w tak ważne informacje zachęcali zgromadzonych do dbania o swoje bezpieczeństwo. Ponadto poprzez multimedialną prezentację przedstawili  najważniejsze działania zrealizowane dotąd na rzecz akcji „ Odblaskowa Szkoła”.

Po wzorowym występie  pierwszaków nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na ucznia, które wyglądało inaczej niż dotychczas.  Zwykle Dyrektor Szkoły Paweł Ciuła za pomocą tradycyjnego ołówka pasował każdego pierwszoklasistę na ucznia oraz wręczał każdemu pierwszy ważny dokument –  „legitymację szkolną”. Tym razem uczynił to Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.Chwile później na świeżo pasowanych uczniów spadła lawina życzeń wraz z upominkami. Rodzice ufundowali sowim pociechom „ołówek pełen niespodzianek” oraz  tradycyjny odblask.  Nie zapomniały również o pierwszakach dzieci z innych klas, które wraz z życzeniami wręczyły im odblaskowy upominek w formie zakładki. Na koniec uroczystości Wójt Jan Skrzekut oraz Dyrektor GZOS Edyta Król wraz z najlepszymi życzeniami wręczyli uczniom między innymi  „kamizelki odblaskowe”,  aby każdego dnia świecili przykładem nie tylko wzorowego ucznia, ale również wzorowego uczestnika ruchu drogowego.     Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek połączony ze spotkaniem  z rodzicami  uczniów,  na którym również poruszono tematykę bezpieczeństwa.Ponadto po uroczystości „ Ślubowania”   z  okazji obchodzonego Dnia Edukacji Narodowej   uczniowie zamiast tradycyjnych kwiatów w tym dniu,  wręczyli nauczycielom  samodzielnie wykonane „ odblaskowe kwiatuszki”, aby mogli być dobrze widoczni na drodze i świecić nie tylko na niej, ale także świecić przykładem w oczach swoich wychowanków.
 
mgr  Barbara Lisek
 


Liczba wyświetleń: 514
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30