Odblaskowa akcja w SP w Młynnem

25.10.2019
Październik w Szkole Podstawowej w Młynnem to Miesiąc bezpieczeństwa". Szkoła uczestniczy w projekcie „ODBLASKOWA SZKOŁA”, którego głównym celem jest  wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród dzieci i ich rodziców oraz ochrona przed zagrożeniami. W ramach podjętych inicjatyw w placówce zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem Jestem widoczny, jestem bezpieczny, szkoła obchodziła także Odblaskowy Dzień.

Zadaniem dzieci biorących udział w konkursie Jestem widoczny, jestem bezpieczny  było wykonanie pracy prezentującej tematykę „JESTEM WIDOCZNY NA DRODZE” w dowolnej technice i formacie.  Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę przestrzegania zasad obowiązujących w ruchu drogowym oraz dbania o swoje bezpieczeństwo na drodze. W konkursie wzięli udział najmłodsi uczniowie  klas I-III.

W ramach podjętych działań w szkole przeprowadzony  został także konkurs o bezpieczeństwie. W rozgrywkach wzięło udział po 3 reprezentantów z klas I, II i III, a pytania nawiązywały do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, ale także bezpieczeństwa w szkole i w domu.

W dniu 23 października Szkoła Podstawowa w Młynnem  obchodziła Odblaskowy Dzień. Uczniowie przyszli tego dnia ubrani w kolorach zieleni i czerwieni, mając na sobie kamizelki odblaskowe.  Nie zabrakło Pana Policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, a dzięki tej wizycie uczniowie poznali  zasady bezpiecznego zachowania sie na drodze oraz podczas jazdy rowerem, a także przyswoili sobie treści związane z nawykiem noszenia kamizelek i elementów odblaskowych. Pan Policjant ponadto podkreślał, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Kolejnym punktem dnia była wycieczka po najbliższej okolicy. Wszyscy uczniowie wraz z Dyrektor  Szkoły Bożeną Golonką  i wychowawcami ubrani w odblaskowe kamizelki maszerowali prezentując transparent z hasłem „NOŚ ODBLASKI ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”,  zachęcając do noszenia elementów odblaskowych. Celem promowania noszenia odblasków uczniowie podczas wszystkich lekcji tego dnia ubrani byli w kamizelki odblaskowe.