Nieruchomości pod wynajem

10.10.2019
Na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204  ze zm.) Wójt Gminy Limanowa podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem:

I.
  1. Przedmiot  najmu będą stanowić pomieszczenia  znajdujące się na parterze budynku wielofunkcyjnego Męcina 536 położonego na działce ew. nr 1034, objętą KW 11761  prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Limanowej. Pomieszczenia wyposażono w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną i centralnego ogrzewania.
  2. Pomieszczenia przeznaczone są do wynajęcia jednemu podmiotowi z przeznaczeniem na prowadzenie działalności leczniczej. Termin zagospodarowania pomieszczeń określony zostanie w umowie najmu .
  3. Łączna powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do wynajęcia wynosi 159,38 m2 .
  4. Minimalną stawkę za 1 m2 wynajmowanej powierzchni określa zarządzenie nr 12/2019 Wójta Gminy Limanowa z dnia 28.01.2019 r. w sprawie określenia wysokości minimalnych stawek czynszu za dzierżawę i wynajem nieruchomości stanowiących własność Gminy Limanowa po ich zrewaloryzowaniu  i obecnie wynosi 9.57 zł netto.
  5. Czynsz za wynajem jest płatny z góry – do dwudziestego dnia tego miesiąca, za który powstał obowiązek jego płatności.
Czynsz z tytułu najmu podlega corocznej waloryzacji – od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym ogłoszono w formie komunikatu Prezesa GUS średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w roku poprzedzającym waloryzację.

II.
  1. Przedmiot  najmu będzie stanowić pomieszczenie  znajdujące się na parterze budynku wielofunkcyjnego Męcina 536 położonego na działce ew. nr 1034, objętą KW 11761  prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Limanowej. Pomieszczenia wyposażono w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną i centralnego ogrzewania.
  2. Pomieszczenia przeznaczone są do wynajęcia jednemu podmiotowi z przeznaczeniem na prowadzenie  gabinetu stomatologicznego. Termin zagospodarowania pomieszczeń określony zostanie w umowie najmu .
  3. Łączna powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do wynajęcia wynosi 24,77 m2 .

III.

1. Przedmiot  najmu będzie stanowić pomieszczenie  znajdujące się na parterze budynku szkolnego w Kaninie położonego na działce ew. nr 127, objętą KW  NS1L 0000504/4  prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Limanowej. Pomieszczenia wyposażono w instalacje: elektryczną i centralnego ogrzewania.
  2. Pomieszczenia przeznaczone są do wynajęcia jednemu podmiotowi z przeznaczeniem na prowadzenie  centrali telefonicznej. Termin zagospodarowania pomieszczeń określony zostanie w umowie najmu .
  3. Łączna powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do wynajęcia wynosi  13,00 m2 .

Dodatkowe informacje dotyczące pomieszczeń przeznaczonych do wynajęcia można uzyskać w Urzędzie Gminy Limanowa – pok. nr 25 - w godzinach od 800 do 1500.