A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

II miejsce dla KGW Łososina Górna na Małopolskim Przeglądzie Kół

07.10.2019
W niedzielę 6 października Koło Gospodyń Wiejskich z Łososiny Górnej prezentowało się podczas 10. Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. Przegląd miał miejsce w Orawskim Centrum Kultury w  Jabłonce, a kategorie konkursowe w których uczestniczyły Koła z Małopolski obejmowały: konkurs tradycyjnych scenek obyczajowych i pieśni ludowych, konkursy rękodzieła artystycznego oraz potraw regionalnych.
 
Koło Gospodyń Wiejskich z Łososiny Górnej któremu Przewodniczy Maria Wróbel wzięło udział w Przeglądzie na szczeblu wojewódzkim po sukcesach, jakie członkinie zdobyły najpierw na gminnym, a potem - powiatowym etapie konkursowych zmagań.


 
Godziny prób i przygotowań zaowocowały wspaniałym występem i wysokim II miejscem oraz nagrodą pieniężną w wysokości 2 tysięcy złotych. Uzyskane miejsce to wynik łącznej punktacji jaką Panie z Łososiny Górnej zdobyły w poszczególnych konkursach tj.:
- w konkursie rękodzieła artystycznego - zdobywając I miejsce
- w konkursie scenek obyczajowych i pieśni ludowych - II miejsce
- w konkursie potraw regionalnych - miejsce III


A prezentacje KGW oceniała 5-osobowa Komisja w składzie :
- Jadwiga Adamczyk - muzyk/folklorysta
- Marta Smólczyńska - etnolog
- Urszula Gieroń - etnograf
- Jadwiga Pilch - etnograf
- Lucyna Kmak - specjalista ds. gospodarstwa wiejskiego i agroturystyki


 
Zdobyte uznanie oraz nagroda pieniężna to jak mówią Panie z Koła z Łososiny Górnej najlepszy "motor napędowy" do działania, a odniesiony sukces z pewnością przyczyni się do  rozwoju KGW i stanowić będzie motywację do dalszej pracy.

Członkiniom KGW Łososina Górna gratulujemy sukcesu i oczywiście życzymy kolejnych.

Liczba wyświetleń: 638
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30