A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Idę z Janem Pawłem II… czyli Dzień Papieski w SP w Pasierbcu

18.10.2019
16 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Pasierbcu uroczyście obchodzono Dzień Papieski. Choć tegoroczny XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy” przypadł na niedzielę 13 października, członkowie Szkolnego Koła Caritas  postanowili  uczcić ten ważny dzień 16 października, czyli w dniu 41 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. 

W Dniu Papieskim większość uczniów założyła do szkoły strój w kolorach białym i żółtym. Na przerwach rozbrzmiewała muzyka religijna. Dzieci z klas młodszych pod przewodnictwem starszych kolegów i koleżanek głośno śpiewały piosenki i tańczyły  w takt dobrze znanych „papieskich” piosenek.  Podczas przerw prowadzona była także sprzedaż pysznych „papieskich kremówek”.  Punktem kulminacyjnym Dnia Papieskiego był apel okolicznościowy. Podczas apelu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów zorganizowanych z tej okazji przez SKC. Nagrodzono laureatów konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III pt. „Idę z Janem Pawłem II, by pokazać mu…” oraz zwycięzców konkursu literackiego „Papieski SMS” dla uczniów klas IV-VIII SP.  Słodka niespodzianka oraz obrazki z wizerunkiem Świętego Jana Pawła II czekały na najbardziej pomysłowo przebraną i zaangażowaną w Dzień Papieski  klasę, czyli –zdaniem jury- klasę VI a.Dzień Papieski był wyjątkowym dniem. Na szkolnym korytarzu było radośnie i gwarno. Cała społeczność szkolna bardzo chętnie włączyła się w tę piękną akcję, której celem  było upamiętnienie postaci Świętego Jana Pawła II.
 


Liczba wyświetleń: 718
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30