A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dzień Seniora w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce

30.10.2019
Kolejny już rok Szkoła Podstawowa w Mordarce zgłosiła swój udział w akcji „Odblaskowa Szkoła”. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

W naszej szkole od początku roku szkolnego podejmowane są działania promujące  noszenie odblasków oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Wykorzystując fakt, że 20 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora postanowiliśmy zorganizować uroczysty Dzień Seniora w naszej szkole. Spotkanie odbyło się 25 października 2019 r. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Chcieliśmy uświadomić osobom starszym przede wszystkim to, jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach. Prelekcję wygłosili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Dodatkowo postanowiliśmy zaprosić do współpracy panią dietetyk Małgorzatę Twaróg z Centrum Dietetycznego „Projekt Zdrowie” Limanowa oraz lekarza dr. Adama Rysia. Myślę, że tematyka dotycząca zdrowia była ważna i interesująca dla osób starszych.Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli. Uczniowie wykonali odblaskowe zaproszenia dla swoich babć i dziadków, pomagali podczas spotkania z seniorami, przygotowali część artystyczną oraz rozdawali seniorom odblaski przygotowane przez SKO Banku Polskiego działające w naszej szkole. Rodzice upiekli pyszne ciasta i ciasteczka, którymi poczęstowano naszych wyjątkowych gości.

Dziękujemy firmie „Kajet” z Limanowej za wsparcie organizacji naszego przedsięwzięcia oraz Radiu RDN za wizytę u nas i promocję wydarzenia. Mamy nadzieję, że przesłanie spotkania na zawsze pozostanie w sercach i pamięci naszych kochanych Babć i Dziadków.

Zapamiętajmy wszyscy: „Odblaski ratują życie!”         

                                                                                                               Maria Salamon

Liczba wyświetleń: 595
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30