A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

W Kłodnem świętowano dożynki

09.09.2019
W niedzielę 8 września mieszkańcy Kłodnego uroczyście świętowali zbiór tegorocznych plonów . Na uroczystości dożynkowe, których inicjatorem była Rada Sołecka oraz miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich licznie przybyli mieszkańcy miejscowości.


Niezwykłe dla wsi wydarzenie rozpoczęło się mszą w kościele pw św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chomranicach. Mszy św. przewodniczył proboszcz miejscowej parafii ks. Stanisław Pachowicz, który skierował do rolników słowa podziękowania za trud ich pracy i ogrom poświęcenia wnoszony w całoroczną pracę, która owocuje właśnie dożynkami.
Po mszy św. uroczysty kolorowy  korowód dożynkowy wyruszył z Chomranic w kierunku Kłodnego, gdzie wspólnie świętowano zbiór tegorocznych plonów. Nad całą uroczystością czuwał starosta dożynek  - radny gminy Limanowa oraz sołtys Kłodnego Władysław Lachor.


W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kłodnem Roman Ciesielczyk oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi Jacenty Musiał wraz z małżonką Dorotą Musiał.
Aktywnie w organizację uroczystości włączyły się członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kłodnem na czele z Przewodniczącą Halina Piotrowską, które dla uczestników niecodziennego dla wsi wydarzenia przygotowały regionalny poczęstunek.


Liczba wyświetleń: 1073
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30