A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Św. Jan Paweł II oczami dziecka" w GBP w Starej Wsi

05.09.2019
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Św. Jan Paweł II oczami dziecka”. Konkurs trwał od 24 czerwca do 20 sierpnia i polegał na wykonaniu przez uczestników pracy plastycznej, która miała przedstawiać postać Św. Jana Pawła II.

Jego celem było zachęcanie dzieci do wyrażania ich artystycznej wizji dot. Św. Jana Pawła II i jego pobytu na terenie naszego regionu, uwrażliwienie ich na działalność Ojca Świętego, troska o spuściznę dziejową i wartości jakie po sobie pozostawił, kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego, rozwój twórczej inwencji, doskonalenie umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi oraz promocja gminy.Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolaków oraz szkół podstawowych.
Do konkursu zostało zgłoszonych 19 prac; 3 prace w kategorii przedszkolaków i 16 w kategorii szkół podstawowych. Spośród przyniesionych dzieł Jury w składzie: mgr sztuki Jolanta Biedroń, mgr Agnieszka Mamak - nauczyciel plastyki w SP w Starej Wsi, mgr Wiesław Mamak - nauczyciel plastyki w SP w Mordarce wyłoniło po trzech laureatów z każdej kategorii.

W kategorii przedszkolaków: I miejsce zajęła Kinga Oleksy z Męciny, II miejsce - Joanna Opyd ze Starej Wsi, III miejsce -  Martyna Gierek ze Starej Wsi. W kategorii szkół podstawowych: I miejsce zajęła Julita Mól ze Starej Wsi, miejsce II -  Kinga Białoń z Rupniowa, a miejsce III -  Maria Kądziołka z Siekierczyny.
Zwycięzcy  otrzymali dyplomy i nagrody, pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy oraz upominki.Podczas spotkania, które odbyło się po części oficjalnej Dyrektor GBP oraz przybyli na spotkanie bibliotekarze: Lidia Piegza oraz Małgorzata Cięciel wyrazili swoją ogromną wdzięczność dla wszystkich dzieci, które wzięły udział w konkursie oraz uznanie dla wszystkich prac. Jak się okazało sędziowie mieli bardzo "twardy orzech do zgryzienia", ponieważ wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny i niezwykle trudno było wybrać trzy najlepsze.
Wszystkim dzieciom raz jeszcze dziękujemy za udział w konkursie, rodzicom zaś gratulujemy zdolnych pociech i zachęcamy do rozwoju ich plastycznych talentów.


Liczba wyświetleń: 906
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30