Promesa dla Gminy Limanowa w wysokości 2 mln 200 tys. złotych

27.09.2019
Przebudowa drogi gminnej Męcina-Kłodne-Stańkowa oraz rozbudowa mostu w Starej Wsi na drodze w kierunku ul. Bema  - to zadania jakie realizowane będą przez gminę Limanowa za środki pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 2.200.130,00 zł. Promesę na realizację zadań drogowych odebrał Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Inwestycja związana z przebudową drogi realizowana będzie na drodze gminnej  nr K340452 w Męcinie i Kłodnem.  Zakres robót drogowych obejmie m.in. wykonanie nowej nawierzchni drogi na odcinku o długości 950 m, chodnika na długości 600 m, wykonanie poboczy oraz poprawę odwodnienia terenu. W ramach zadania wykonane zostanie także oświetlenie - przy drodze powstaną 23 lampy hybrydowe.
Przebudowa drogi realizowana będzie przez firmę ZIBUD z Kamienicy. Łączna wartość inwestycji to ponad 2 mln 415 tys. zł., przy dofinansowaniu w kwocie  1 mln 787 tys. zł. Zakończenie prac zaplanowano na  przyszły rok.

Zadanie związane z rozbudową mostu znajdującego się w ciągu drogi Stara Wieś - w kierunku ul. Bema w Limanowej polegać będzie na poszerzeniu mostu. Dotychczasowy obiekt o szerokości 3,5 m zostanie poszerzony do szerokości 6 m. W ramach zadania wykonana zostanie również przebudowa infrastruktury technicznej tj. sieci gazowej i energetycznej. Na to zadanie z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskana została kwota 413.000,00  zł, przy łącznej wartości inwestycji wynoszącej 688 tys. zł.
Rozbudowa mostu będzie końcowym etapem całości zadania związanego z przebudową drogi w Starej Wsi gdzie od kwietnia br. na długości 1700 metrów wykonana została nowa nawierzchnia drogi o szerokości 5,5 m. Łączna wartość inwestycji realizowanej przez  firmę PROFEXIM z Mszany Dolnej to prawie 3 mln 700 tys. zł.