A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"Dziczyzna" - warsztaty kulinarne w Pasierbcu

17.09.2019
W czwartek 12 września w świetlicy w Pasierbcu odbyły się  warsztaty kulinarne pn. "Dziczyzna". Inicjatywa której podjęły się członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Pasierbca miała na celu kultywowanie dziedzictwa lokalnego.

Było to kolejne przedsięwzięcie zorganizowane w ramach operacji „Zakup wyposażenia, organizacja warsztatów oraz imprez kulturalnych w gminie Limanowa” ze środków z Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW objętego na lata 2014-2020 realizowanego za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „ Przyjazna Ziemia Limanowska”.

Wraz z Paniami z KGW Pasierbiec w warsztatach gościnnie wzięło udział Koło Gospodyń Wiejskich z Łososiny Górnej. Warsztaty zapewniły uczestnikom zarówno warsztat teoretyczny jak i praktyczny z zakresu przygotowania potraw ze zwierzyny łownej, co wymaga wiedzy i umiejętności. Warsztaty były również okazją do podzielenia się doświadczeniem kulinarnym i przypomnieniem wielu potraw, które są w niektórych rodzinach tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
 

Liczba wyświetleń: 404
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30