A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Bezpieczna droga do szkoły w Szkole Podstawowej w Mordarce

06.09.2019
Wrzesień to miesiąc, w którym po wakacyjnej przerwie dzieci wracają do szkoły, aby zapewnić im  bezpieczeństwo Policja od lat organizuje akcję pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły". Akcja skierowana jest do wszystkich użytkowników dróg. Z jednej strony ma uczyć dzieci bezpiecznego poruszania się po drogach, a z drugiej uzmysławiać kierowcom, jak dużym zagrożeniem jest zbyt szybka jazda w pobliżu miejsc, gdzie znajdują się dzieci.
 
Mając na uwadze fakt, iż bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest dla nas priorytetem, z chęcią podjęliśmy działania w tym kierunku. To szczególne wydarzenie miało miejsce 5 września. Nad prawidłowym jego przebiegiem czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji na czele z Rzecznikiem Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej asp. Jolantą Mól  oraz przedstawiciele Auto Moto Klub Limanowa na czele z Mirosławem Kaja.


 
W akcji udział wzięli  najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy najpierw mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszami o zachowaniu bezpieczeństwa  w drodze do szkoły i poza szkołą. Wysłuchali bardzo cennych uwag, ciekawych historii z codziennej pracy policjanta oraz zapoznali się ze sprzętem do ratowania życia i zdrowia podczas poważnych wypadków drogowych, który dzięki uprzejmości Auto Moto Klubu Limanowa został zaprezentowany. Potem odbyła się praktyczna nauka poruszania po drodze oraz przechodzenia przez jezdnię, a to wszystko oczywiście pod czujnym okiem policjantów.


 
Po krótkim przeszkoleniu przystąpiliśmy do działań na rzecz akcji, w ramach której w rejonie szkoły zorganizowany został nietypowy punkt kontroli kierowców. Dzieci  wraz z policją tworzyły  patrole, prowadząc akcję. Jak się okazało wielkim przeżyciem było dla najmłodszych wręczanie kierowcom ulotek promujących bezpieczeństwo wraz z emotkami i zapachami do samochodu, których do kontroli drogowej zatrzymywali  policjanci. Na uwagę zasługuje fakt, iż w rejonie naszej szkoły nie było żadnych przewinień , dzięki czemu każda kontrola kończyła się uśmiechem na twarzy. Ponadto chętni kierowcy mieli możliwość skorzystania z Alkogogli by na trzeźwo zobaczyć, co może spowodować jazda pod wpływem alkoholu.
Podsumowaniem akcji było udzielenie wywiadu do Limanowskiej Telewizji Internetowej TV 28.


 
Za  zorganizowanie i przeprowadzenie  akcji  wyrazy podziękowania kierujemy do Komendant Komendy Powiatowej Policji w Limanowej podinsp. Doroty Tokarz, Rzecznika Komendy  asp. Jolanty Mól, funkcjonariuszy limanowskiej policji, Prezesa Auto Moto Klubu Bogdana Pałki wraz z dzielnymi ratownikami, Redaktora Naczelnego Limanowskiej Telewizji Internetowej TV 28 Józefa Budacza  oraz wszystkich, którzy włączyli się w akcję.
 
 
Wierzymy, że podjęte przez nas działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci przyniosą oczekiwane efekty.
 
                                                                                                                                                                                                                       Barbara Lisek

Liczba wyświetleń: 662
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30