KGW z gminy Limanowa najlepsze w powiecie limanowskim

26.08.2019
I miejsce wywalczyło Koło Gospodyń Wiejskich z Łososiny Górnej , a miejsce II  - Koło Gospodyń Wiejskich ze Starej Wsi I na XIX Powiatowym Przeglądzie Dorobku Artystycznego i Kulinarnego KGW, który odbył sie 25 sierpnia br.w Parku Miejskim w Limanowej.

Koła z gminy Limanowa, które swój pierwszy sukces odniosły na gminnym etapie Przeglądu i wydelegowane zostały na etap powiatowy, potwierdziły wspaniałe przygotowanie podczas niedzielnych konkursowych zmagań.
Członkinie KGW z Łososiny Górnej i Starej Wsi I, rywalizowały w poszczególnych konkursach z gospodyniami z Mszany Górnej, Wilkowiska i Zbludzy, a przygotowane występy, regionalne potrawy i rękodzieło artystyczne oceniała Komisja w składzie : Aleksander Smaga, Marta Smólczyńska i Zofia Skwarło.

Komisja po dokonaniu oceny wszystkich kategorii konkursowych przyznała następujące miejsca:

I miejsce – KGW Łososina Górna

II miejsce – KGW Stara Wieś I, KGW Wilkowisko, KGW Zbludza

III miejsce – KGW „Gosposie z Mszany Górnej”

Koła z gminy Limanowa zakwalifikowane zostały ponadto na dalszy małopolski etap Przeglądu, który odbędzie sie w Jabłonce w dn. 5-6 października br. - KGW Łososina Górna z programem „Robienie wieńca dożynkowego”, a KGW Stara Wieś I z programem „Odrobaczanie”. KGW Łososina Górna z programem „Robienie wieńca dożynkowego” zakwalifikowane zostało także na  tegoroczny Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza”, który odbędzie w Limanowej w listopadzie.

Podczas Przeglądu wystąpił m.in. Zespół "Kijom Worci" z Pisarzowej, dając pokaz regionalnej muzyki, śpiewu i tańca.

Naszym gminnym Kołom gratulujemy sukcesów, życząc kolejnych na najwyższym wojewódzkim etapie Przeglądu.

/zdj. Starostwo Powiatowe w Limanowej/