Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Finałowy turniej "Kajet Masters CUP 2019"

30.08.2019
W dniach 24 i 25 sierpnia na stadionie Limanovii rozegrany został turniej finałowy Kajet Masters CUP 2019. Przypomnijmy, że turniej eliminacyjny rozegrano w dniu  26 maja i udział w rozegranym właśnie turnieju finałowym walczyły sobie drużyny AP Limanovia, Gdovia Gdów i AP Kolejarz Stróże. W finale zaprezentowało się 18 zespołów, które w pierwszym dniu turnieju rozegrały mecze eliminacyjne w trzech grupach składających się z sześciu drużyn.


 
Zwycięzcy grup wraz z drużynami z drugiego miejsca w następnym dniu turnieju rywalizowali w grupie złotej, drużyny z trzeciego i czwartego miejsca awansowały do grupy srebrnej a grupę brązową stworzyły zespoły z miejsca piątego i szóstego. W każdej grupie rozegrano po 5 meczy. Walka trwała do ostatniego gwizdka, widać było zaangażowanie nie tylko zawodników, ale również trenerów, którzy z całych sił wspierali swoich młodych zawodników. Podkreślić tez trzeba wspaniały doping rodziców i dziadków, którzy ochoczo wspierali swoje pociechy. Rywalizacja była wyrównana, na bardzo wysokim piłkarsko poziomie. W każdej grupie na rozstrzygnięcia trzeba było czekać do ostatniej kolejki, ponieważ po kilka drużyn do samego końca zachowało szansę na zwycięstwo. Turniej miał międzynarodowy charakter, ponieważ mieliśmy okazję gościć drużyny z Ukrainy i Białorusi.


 
Spośród uczestników turnieju wyłoniono 7 wyróżniających się umiejętnościami zawodników, których nagrodzono mianem „ ZŁOTEJ SIÓDEMKI" Stworzyli oni zespół, który rozegrał mecz pokazowy ze zwycięzcą turnieju drużyną REKORD Bielsko Biała. W „ZŁOTEJ SIÓDEMCE" znaleźli się:
 
Maksymilian Stosik – AP Kolejarz Stróże
Konstantin Cuvonivets – CYSS -25 Kijów
Dawid Navicki – FC Biełkard Grodno
Witold Zbytniewski – Rekord Bielsko Biala
Witold Mrożek – AP Limanovia
Szymon Koładka – APMT Polska
Michał Czarny – APMT Polska


 
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, każda drużyna dyplom, a trzy najlepsze drużyny – puchary. Drobne upominki trafiły też do chłopców ze „ZŁOTEJ SIÓDEMKI".
 
Dekoracji zawodników dokonali: Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa i Jolanta Juszkiewicz –Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa.


 
Klasyfikacja końcowa turnieju
 
GRUPA ZŁOTA:
 
 
M.
 
Drużyna
 
Pkt
 
Bramki
 
1
 
REKORD Bielsko-Biała
 
11
 
11:5
 
2
 
Ap LIMANOVIA
 
8
 
9:6
 
3
 
APMT Polska
 
8
 
13:11
 
4
 
AP KOLEJARZ Stróże
 
7
 
10:12
 
5
 
CYSS-25 Kijów
 
6
 
8:7
 
6
 
FC BIEŁKARD Grodno
 
0
 
6:16
 
 
GRUPA SREBRNA:
 
 
M.
 
Drużyna
 
Pkt
 
Bramki
 
1
 
AP WISŁA Kraków
 
13
 
15:4
 
2
 
RESPECT Szalowa
 
10
 
12:5
 
3
 
SANDECJA Nowy Sącz
 
9
 
13:6
 
4
 
TIKI-TAKA Żywiec
 
6
 
12:17
 
5
 
GDOVIA Gdów
 
4
 
7:11
 
6
 
KSPN POGOŃ Kraków
 
1
 
6:22
 
GRUPA BRĄZOWA:
 
 
M.
 
Drużyna
 
Pkt
 
Bramki
 
1
 
LKS Mordarka
 
12
 
19:13
 
2
 
KORONA Kielce
 
12
 
22:6
 
3
 
DUNAJEC Nowy Sącz
 
9
 
11:12
 
4
 
SOKOLIKI Stary Sącz
 
7
 
12:11
 
5
 
RESOVIA Rzeszów II
 
2
 
9:15
 
6
 
RESOVIA Rzeszów I
 
1
 
3:19
 
Organizatorem turnieju jest Firma Kajet wraz z klubem sportowym LKS Mordarka. Patronat nad turnieje objął Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut oraz Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda. Patronem medialnym był portal Limanowa.in.
 
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju należą się: Firmom:  Elektrical, Indeco , Pak Fol, Velo Sport , Mini Distrinution, Bud – Inco oraz Waldemarowi Opiole, Prezes LKS Mordarka – Iwonie Słowiak – Bąbie, Prezesowi AP Limanovia – Dariuszowi Mrożkowi, Prezesowi MKS Limanovia – Januszowi Bugajskiemu, Mateuszowi Wrońskiemu, Barbarze i Rafałowi Ślazyk, Walentemu Gajewskiemu, trenerom, dzieciom oraz rodzicom z LKS Mordarka. Koordynatorem turnieju był trener LKS Mordarka- Mateusz Ryś.
 

Liczba wyświetleń: 2035
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne