A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

14 sierpnia spotkanie z dr Elżbietą Ciborską w bibliotece w Starej Wsi

08.08.2019

Gminna Biblioteka w Starej Wsi serdecznie zaprasza w dniu 14 sierpnia (środa) 2019 r. o godz. 1700 na spotkanie z cyklu „Limanowianie znani i nieznani” z dr Elżbietą Ciborską  pt.: „Bohaterowie Starej Wsi   – co o nich wiemy?”
 

Elżbieta Ciborska - doktor nauk humanistycznych, dziennikarka, medioznawczyni, animatorka kultury i aktywności społecznej. Limanowianka, związana rodzinnie z tym miastem,  ale przede wszystkim z Mordarką, Starą Wsią i innymi miejscowościami.  Mieszka w Warszawie. Uprzednio wykładowczyni kilku uczelni.  Jako etatowa dziennikarka PAP współtworzyła pierwsze serwisy ekonomiczne dla gospodarki rynkowej. Uprawia publicystykę we współpracy z mediami, m. in. z „Echem Limanowskim”. Autorka opracowań, artykułów naukowych, esejów w dziełach zbiorowych, a także kilkunastu książek, w tym  Leksykonu polskiego dziennikarstwa i Księgi limanowian.  Zafascynowana biografistyką,  pisze biogramy, w tym dla Redakcji Polskiego Słownika Biograficznego PAN.

 
Stara Wieś to miejscowość o ogromnych tradycjach i dorobku, którą tworzyli  i tworzą wybitni Rodacy.
 
Dr Ciborska omówi najważniejsze postacie, które wniosły ogromny wkład w budowanie lokalnej społeczności - „Małej Ojczyzny”.  
                                                               Liczba wyświetleń: 520
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30