A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wyjazdowe warsztaty dla Najaktywniejszych Czytelników

08.07.2019
Wakacje zaczęły się już na dobre. Słoneczna pogoda zachęca do wyjścia na zewnątrz. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych, Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi zorganizowała dla Najaktywniejszych Czytelników z wszystkich filii wyjazdowe warsztaty 4 lipca do Nowego Sącza pt.: ,,Na Polanie Pod Kopką, czyli dawne zabawy i zabawki ludowe”. Warsztaty były przeprowadzone w ramach Bonu Kulturowego Małopolskiego Centrum Kultury ,,Sokół”.


 
Wycieczkowiczom towarzyszył dyrektor GBP Jacenty Musiał, doświadczony przewodnik beskidzki, Stefan Bugajski oraz panie bibliotekarki. Zajęcia prowadziła, dobrze znana wszystkim aktywnym Czytelnikom – Monika Zielińska-Klimczak. Tym razem dzieci i młodzież tworzyły magnesy, które własnoręcznie ozdabiały. Wszyscy z wypiekami na twarzach pracowali, a spod ich rąk wyrastały prawdziwe, kolorowe cudeńka. Warsztaty dla dzieci z gminnych bibliotek były prowadzone są bezpłatnie, w ramach długiej współpracy między obiema instytucjami. Po dwóch godzinach zajęć, w drodze powrotnej autobus zatrzymał się nad zaporą w Rożnowie. W czasie postoju dzieci mogły podziwiać Jezioro Rożnowskie, a przewodnik Bugajski opowiadał historię tego miejsca. Jako, że tegoroczne wakacje przebiegają pod hasłem ,,Najbliżsi czytają dzieciom” nie mogło zabraknąć książkowego akcentu. Dyrektor biblioteki zachęcał wszystkie dzieci oraz obecnych na wycieczce rodziców, do codziennego czytania, które pobudza wyobraźnię i zabiera dzieci w świat cudów, przygód i marzeń. Podkreślał, by zaprzyjaźnić się z książką, i by stała się ona nieodłączną towarzyszką naszych wakacyjnych wyjazdów.
 

Gminne biblioteki zapraszają dzieci i młodzież do skorzystania z bibliotecznej oferty wakacyjnej!

 


Liczba wyświetleń: 411
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30