A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wakacyjne warsztaty w gminnych bibliotekach publicznych

02.07.2019
O tym, że tradycja jest sumieniem narodu mogli przekonać się mieszkańcy gminy Limanowa uczestnicząc w warsztatach artystycznych w Bibliotece Publicznej w Starej Wsi i fili w Siekierczynie  1 lipca br. Stanisława Oleksy artystka ludowa z Męciny prowadziła warsztaty artystyczne ucząc seniorów i dzieci wykonywania starodawnych girlandów. 

To dekoracyjne roślinne ornaty w formie podwieszanej wiązanki kwiatów liści i owoców oraz wykonane z bibuły kwiaty, które wykonywane były przez naszych dziadków i ojców po to, aby ozdabiały święte obrazy w naszych domach. Wszyscy uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy i talentu męcińskiej artystki, a poszerzana wiedza przez czytanie bibliotekarzy informacji na ten temat była ważnym elementem spotkań warsztatowych zgodnie z hasłem tegorocznych wakacji naszej biblioteki  „Najbliżsi czytają dzieciom”.Zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą  się zgodnie z harmonogramem podanym na stronie biblioteki.
 
 
Warsztaty zorganizowane były wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Limanowej  i dofinansowane ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego w ramach projektu: ,,Rozwijanie form wsparcia i pomocy na rzecz osób starszych 50+"
 


Liczba wyświetleń: 1874
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30