Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

SILESIA O-CUP (XVII LIMANOWA CUP) ZA NAMI – orientacja sportowa

08.07.2019
Prawie 400 zawodników z kilkunastu krajów wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach w Biegu na Orientację  "Silesia O-Cup" – XVII Limanowa Cup, które w dniach 28-30.06.2019. rozegrane zostały w Bytomiu, Katowicach, Chorzowie i Tarnowskich Górach.

Na liście startowej pojawili się zawodnicy z Australii, Brazylii, Portugalii, Francji, Kanady, Belgii, Niemiec, Czech, Finlandii, Słowacji, Łotwy, Rumunii, Rosjii, Izraela, Ukrainy oraz Polski.
W piątek bieg średniodystansowy, czyli I etap zmagań (prolog) rozpoczął rywalizację w 33 kategoriach wiekowych. W gronie Elity najlepiej spisali się Małgorzata Pachnik (Iwiny) oraz Karol Galicz (Warszawa).
W sobotę na uczestników czekały aż dwa biegi – dopołudniowy bieg sprinterski w Katowicach (strefa kultury i Spodek) dostarczył wielu emocji. Po kilku godzinach przerwy organizatorzy zaprosili wszystkich na popołudniowy bieg średniodystansowy do przepięknego Parku Śląskiego. Ten bieg był chyba największą atrakcją tegorocznych zawodów organizowanych przez UKS Patria Młynne (klub z Małopolski).
Niedzielna rywalizacja i ponowna zmiana lokalizacji imprezy – tym razem uczestnicy ścigali się niedaleko Tarnowskich Gór w świetnych dla biegaczy terenach wokół Rezerwatu Segiet.
Jeśli chodzi o rezultaty to w kategorii Elity Damskiej wygrała Małgorzata Szeliga , a w gronie Elity Męskiej zwyciężył Tomasz Jurczyk ze Sparty Czyżowice.

Znakomicie spisali się także zawodnicy Patrii Młynne zwyciężając w trzech kategoriach:
w kategorii juniorek świetne otwarcie zawodów przez Klaudię Zelek.Przez kolejne trzy etapy udało jej się utrzymać przewagę z I etapu i pierwsze zwycięstwo podopiecznych Witolda Sochackiego. Dramatycznie przebiegała rywalizacja w kategorii M10, w której Antoni Bałaziński (Patria) stoczył walkę z kolegą z Komety Gliwice. Ostatecznie Antek wygrywa rywalizację, ale z zaledwie kilkudziesięciosekundową przewagą. W kategorii K10N pewne zwycięstwo we wszystkich czterech biegach odniosła Julita Mordarska. Na drugim miejscu zawody ukończyła także zawodniczka Patrii Anna Juszczak. 4 miejsce w kategorii K18 dla Małgorzaty Sroka, a na 6 pozycji Silesię O-Cup ukończyli Oskar Mordarski i Małgorzata Fitrzyk.
Za rok Limanowa Cup wróci do Małopolski. Wkrótce poznamy teren i termin tych zawodów.UKS Patria Młynne dziękuje serdecznie za pomoc w organizacji zawodów OSP Bytom Sucha Góra, Szkole Podstawowej nr 39 w Katowicach i Urzędowi Miasta Katowice, Dyrekcji Parku Śląskiego , Gminie Limanowa oraz klubowi  Zgoda Repty. Podziękowania także dla nadleśnictw i oczywiście uczestników zawodów.


Pełne rezultaty zawodów i zdjęcia z imprezy na stronie www.silesiaocup.pl  oraz na facebooku.


Liczba wyświetleń: 1739
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne