Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podhalańskie Dziki na podium Mistrzostw Europy OCR

02.07.2019
Radosław Raczek z Pisarzowej - mieszkaniec gminy Limanowa i członek stowarzyszenia Podhalańskie Dziki – Gorący Potok Team tworzącego jedną z czołowych drużyn biegów przeszkodowych w Polsce, w dniach od 27 do 30 czerwca 2019 r. wraz z drużyną reprezentował Polskę  na Mistrzostwach Europy w Biegach z Przeszkodami OCR European Championships w Gdyni. Drużyna Podhalańskie Dziki-Gorący Potok Team wróciła ze złotymi medalami.
 
W zawodach udział wzięło około 4000 zawodników m.in. z  Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji, Austrii i Wielkiej Brytanii. W ramach Mistrzostw Europy OCR 2019 odbyły się następujące biegi:
 
  • Short Course/ Bieg krótki - 5 km bieg z 40 przeszkodami.
  • Standard Course/ Bieg Standardowy - 15 km bieg z 60 przeszkodami.
  • Team Relay/ Bieg drużynowy - 9 km bieg z 60 przeszkodami.
  • Ninja Track - Nowy ultrakrótki dystans (150 m) z dżunglą przeszkód!
  • Open Race / Bieg otwarty - 5 km bieg z 40 przeszkodami.
  • Kids Course/ Bieg dla dzieci


 
Robert Krzystyniak (Prezes Podhalańskie Dziki - Gorący Potok Team), zdobył w kategorii wiekowej (45 – 49 lat) 2 złote medale, zarówno na Short Course, jak i na Standard Course w OCR European Championships GDYNIA 2019. To drugi podwójny złoty medalista z tej drużyny.

Kolejny zawodnik drużyny, Dawid Hajnos został brązowym medalistą Mistrzostw Europy OCR OCR European Championships. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że Dawid jest pierwszym Polakiem, który stanął na podium podczas ME OCR w serii Elite.

W kategorii wiekowej (30-34 lat) najpierw na Short Course, a następnie Standard Course triumfował Piotr Prusak, który zdobył dwa złote medale w Mistrzostwach Europy. Na ME w kategorii kids wystartowali również synowie Pana Piotra: starszy Nikoś zdobył brązowy medal, a Tymek był piąty.

W Mistrzostwach Europy OCR startował również mieszkaniec Pisarzowej Radosław Raczek za sprawą którego Gmina Limanowa wspiera sportowe sukcesy Podhalańskich Dzików.Liczba wyświetleń: 2152
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne