Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Otwarto Letni Sezon Turystyczny na górze Paproć

01.07.2019
W niedzielne popołudnie 30 czerwca na górze Paproć uroczyście otwarty został Letni Sezon Turystyczny na Ziemi Limanowskiej. Pomimo upału chętnych do powitania lata na szczycie Paproci nie brakowało, a we wspólnej zabawie wzięły udział całe rodziny, mieszkańcy Gminy Limanowa  i Powiatu Limanowskiego oraz przybyli na wakacyjny wypoczynek turyści.
 
Uroczystość "Otwarcia  Letniego Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej" rozpoczęła o godz. 15.00 msza św., którą odprawił proboszcz parafii w Łososinie Górnej ks. dr Kazimierz Fąfara. Msza św. odprawiona została przy oprawie muzycznej orkiestry działającej przy łososińskiej parafii. Po mszy św. nastąpiło oficjalne otwarcie uroczystości, a przybyłych na górę  Paproć uczestników wydarzenia powitali Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut i Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Wśród zaproszonych gości obecni byli : Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego Czesław Kawalec i Wojciech Włodaczyk, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński oraz radni gminni : Zuzanna Kolawa, Sylwester Hasior, Stanisław Sajdak, Daniel Łącki, Rafał Woźniak i Władysław Lachor.Po oficjalnym otwarciu nastąpiła część artystyczno-rozrywkowa. Na scenie pojawiły się "skrzaty" - grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Tymbarku, które zaprezentowały sie z tańcem oraz piosenką. Następnie najmłodsi uczestnicy uroczystości mogli wziąć udział w konkurach i przygotowanych przez animatorów. Atrakcyjne nagrody w konkursach do wspólnej zabawy zachęciły całe rodziny.Przygotowane dla najmłodszych atrakcje po godzinnej zabawie przeniosły się poza scenę, a na scenie zrobiło się wówczas muzycznie, a w ten muzyczny klimat wprowadzili zebranych członkowie zespołu "Rozband". Po występie zespołu odbyło sie losowanie nagród w loterii . Emocji podczas losowania było co nie miara, a z każdą minutą cenne nagrody, którymi były m.in. gry planszowe,  artykuły sportowe, turystyczne, elektroniczne oraz  vouchery do sali zabaw "Smykolandia" w Limanowej oraz "Strefy Painball 52" w Męcinie, znajdowały swoich szczęśliwych właścicieli. Emocje po losowaniu nagród w loterii można było  rozładować podczas kolejnego punktu programu - występie Zespołu Muzycznego "Kruca Banda". Występ ten był prawdziwym muzycznym show, które do wspólnego tańca poderwało liczne grono uczestników imprezy.W ramach uroczystości na górze Paproć miało miejsce mnóstwo dodatkowych atrakcji - dzieci skorzystać mogły z darmowych urządzeń rekreacyjnych, ścianki wspinaczkowej i tyrolki przygotowanej przez ratowników limanowskiej sekcji GOPR, przejażdżek konnych, odwiedzić można było także stanowisko przygotowane przez Auto Moto Klub Limanowa. Najmłodszym uczestnikom uroczystości  na miejscu rozdawane były lody od firmy "Koral" oraz soczki "Tymbarku".
Regionalne pyszności serwowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Łososiny Górnej, a do zakupu wiejskiego chleba i kołaczy zachęcał Marek Piwowar z Męciny.

Podziękowania za pomoc w zabezpieczeniu uroczystości należą się strażakom  z OSP Rupniów oraz pracownikom limanowskiego Auto Moto Klubu.

"Otwarcie Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej" zrealizowano przy wparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Uczestnikom powitania lata dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na górę Paproć za rok, tradycyjnie w ostatnią niedzielę czerwca.
 


Liczba wyświetleń: 2404
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne