Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

26 lipca startuje XI Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą

16.07.2019
Wielkimi krokami zbliża się  jedna z najważniejszych imprez w polskim sporcie motorowym -  Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz Pod Ostrą.  Wyścig rozgrywać się będzie w dniach 26 – 28 lipca br. na trasie w miejscowości Stara Wieś, odcinek drogi powiatowej K1609 Limanowa - Kamienica od miejscowości Stara Wieś do szczytu Przełęcz pod Ostrą. XI edycja wyścigu będzie jednocześnie eliminacją FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich oraz 5. i 6. rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2019.


 
Uczestnicy wyścigu na trasie liczącej 5493 metry mają do pokonania 33 zakręty. Imprezę corocznie obsługuje ponad 300 osób: służby ochrony zabezpieczające trasę, służby medyczne, strażacy - ochotnicy, policja, sędziowie Polskiego Związku Motorowego, obsługa Biura Zawodów czy biura prasowego.

Tradycyjnie dla kibiców przygotowane zostaną  parkingi z których łatwo będzie można dotrzeć w okolice startu oraz wyznaczonych punktów obserwacyjnych. Dodatkowo zmagania będzie można śledzić na telebimie oraz na bieżąco w relacji on-line. Organizatorzy dodatkowo dadzą możliwość śledzenia zmagań dla widzów poprzez transmisję radiową, która sobota / niedziela będzie dostępna na częstotliwości FM i poprzez odbiorniki radiowe, aplikacje w komórkach.

Głównym partnerem zawodów jest Małopolska oraz Tauron.  Gmina Limanowa od lat wspiera organizację Wyścigu Górskiego - Limanowa Przełęcz pod Ostrą między innymi poprzez pokrycie kosztów związanych z wydaniem informatora i zapewnieniem zaplecza noclegowego i sanitarnego (koszt 20.000,00 zł) oraz nieodpłatne użyczenie  sceny, terenu ośrodka wypoczynkowego pod Ostrą, budynku SP nr 1 w Starej Wsi na organizację biura zawodów oraz pomoc w zabezpieczeniu wyścigu.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: wysciggorski.pl, na fanpage'u Auto Moto Klubu Limanowa oraz w specjalnie wydanym informatorze  Patronat medialny nad imprezą pełni  radio RMF, TVP Sport, TVP Kraków oraz portal wysciggorski.pl.

Poniżej relacja z ubiegłorocznego wyściguLiczba wyświetleń: 5411
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne