XIII Zjazd Szkolnych Kół Caritas z diecezji tarnowskiej w Pasierbcu

05.06.2019
4 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu odbył się XIII Zjazd Szkolnych Kół Caritas z diecezji tarnowskiej. Na spotkanie do Pasierbca przyjechało wraz z opiekunami prawie dwa tysiące wolontariuszy, którzy udzielają się w szkolnych kołach Caritas. Wydarzenie swoim honorowym patronatem objęlił m.in. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Zjazd był okazją do wspólnej modlitwy, podziękowaniem za to, co przez miniony rok udało się młodym zdziałać, ale również czasem integracji i nabierania sił do dalszego działania. W bieżącym roku uczestnicy zjazdu włączyli się w konkurs „Nasz Patron – nasz wzór” (Działalność Szkolnego Koła Caritas jako owoc nauczania patrona koła – realizacja zadań wynikających z wartości, którym on poświęcił życie).  Prace konkursowe  były swoistym podsumowaniem działalności SKC w roku szkolnym 2018/2019.

A już w najbliższą niedziele tj. 9 czerwca, Parafia w Pasierbcu zaprasza na PARAFIALNY FESTYN RODZINNY.  W programie występy artystyczne, pokazy strażackie i policyjne, dmuchańce, loteria z nagrodami oraz konkursy.

Źródło/ fot: Parafia Pasierbiec - Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia