Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Patria Młynne z medalami Mistrzostw Polski

03.06.2019
W ostatni weekend Patria Młynne (bieg na orientację) rywalizowała w Mistrzostwach Polski Młodzików w Kwidzyniu. W ciągu trzech dni rywalizacji, w której uczestniczyło ponad 400 zawodników z całego kraju odbyły się trzy biegi.

W piątkowe popołudnie w centrum Kwidzynia rozegrany został bieg sprinterski i znakomicie spisał się młodziutki Dawid Kurnyta , który zajął 1 miejsce w kategorii M10N. Drugi dzień to tradycyjnie „królewski” bieg klasyczny i tutaj mile zaskoczył Oskar Mordarski, który po świetnym biegu zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Polski, stając na najniższym stopniu podium w kategorii M11. Sobotnie popołudnie to planowany relaks czyli wyprawa do Malborka i nad Bałtyk. Regeneracja wskazana przed sztafetami. Niedzielne sztafety i znowu emocje – nasze dziewczęta (Martyna Zelek, Magdalena Mamala i Magdalena Fitrzyk), które w biegach indywidualnych spisały się trochę poniżej naszych oczekiwań zaprezentowały świetną dyspozycję i w gronie 21 sztafet zajęły wysoką 5 pozycję. Chłopcy uplasowali się na 12 pozycji.

Teraz przed nami występy w Międzynarodowych zawodach Silesia O-Cup (XVII Limanowa Cup), które w dniach 28-30.06.2019r. organizujemy w Bytomiu, Katowicach i Chorzowie.

Przed Pucharem Najmłodszych Patria uczestniczyła w II rundzie Grand Prix Małopolski w okolicach Tyńca. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli Antoni Bałaziński i Klaudia Zelek. Drugą pozycję wywalczyła Magdalena Fitrzyk, a na 3 miejscu GPM ukończyli: Julita Mordarska i Oskar Mordarski.


 


Liczba wyświetleń: 1863
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne