A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Jubileusz 70-lecia Koła Gospodyń Wiejskich z Męciny

10.06.2019
W niedzielę 9 czerwca 70-lecie działalności  świętowało uroczyście Koło Gospodyń Wiejskich z Męciny.  Okrągły jubileusz istnienia stowarzyszenia był okazją do wspomnień oraz podziękowań i gratulacji dla członkiń Koła, które nieprzerwanie od 70 lat zaangażowane są w upowszechnianie rodzimej kultury i tradycji.

Jubileusz 70- lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Męcinie rozpoczęła msza św. dziękczynna w intencji byłych i obecnych członkiń Koła odprawiona  w kościele parafialnym w Męcinie. Następnie w remizie OSP w Męcinie miało miejsce okolicznościowe spotkanie, podczas którego zaproszeni goście składali Paniom świętującym jubileusz gratulacje oraz podziękowania za ich społeczną pracę służącą kształtowaniu lokalnej tożsamości kulturowej.

Wśród przybyłych  gości znaleźli się: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Młyński, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk, Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Wojciech Korabik, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi Jacenty Musiał, Radni Gminy Limanowa Jerzy Jabłoński i Rafał Woźniak.  W obchodach uczestniczyli również druhowie OSP Męcina na czele z prezesem Bronisławem Smoleniem, dyrektorzy miejscowych szkół - Maria Lupa  i  Bogdan Woźniak, były Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Józef Oleksy oraz księża miejscowej parafii na czele z ks. proboszczem Antonim Pisiem. W spotkaniu uczestniczyły również Anna Turewicz - główny specjalista ds. upowszechniania kultury ludowej z  Małopolskiego Centrum Kultury Sokół oraz Zofia Skwarło - regionalista, współpracująca i czynnie wspierająca działalność Kół  Gospodyń Wiejskich.

Do gospodyń z Męciny popłynęły życzenia zdrowia, wytrwałości w działaniach służących rozwojowi wsi i pielęgnowaniu lokalnych zwyczajów i tradycji, a kolejne lata działalności były owocne w sukcesy oraz przynosiły zadowolenie z podejmowanych inicjatyw i przedsięwzięć.


 

Dyplomy uznania oraz statuetki za zaangażowanie i długoletnią działalność na rzecz Kola Gospodyń Wiejskich z rąk Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta oraz Przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Młyńskiego odebrały:
 
 • Danuta Smoleń - Przewodnicząca Koła

 
 • Anna Smoleń
 • Stanisława Oleksy
 • Władysława Sopata
 • Anna Woźniak
 • Genowefa Król
 • Paulina Włodarczyk
 • Irena Krzyżak
 • Gawlik Krystyna
 • Maria Lachor
 • Teresa Dudczyk
 • Janina Wójcik
 • Danuta Woźniak
 • Ewa Ruchała
 • Ewa Mrożek
 • Władysława Gurgul
 • Grażyna Dudzik
 • Danuta Krzyżak
 • Bożena Golonka
 • Jolanta Włodarczyk
 • Kazimiera Wójs
 • Stanisława Leśniara
 • Grażyna Smoleń
 • Renata Smęda
 • Halina Piwowar
 • Jadwiga Krzyżak
 • Maria Siciarz
 • Lucyna Lachor
 • Teresa Woźniak 
Podziękowania skierowano także do członkiń KGW - seniorek za ich  pracę i zaangażowanie, jakie wykazywały w okresie aktywnego uczestnictwa w Kole.Podziękowania otrzymały:
 • Janina Świerczek
 • Zofia Krzysztof
 • Michalina Wójs
 • Maria Tomaszek
 • Maria Bukowiec
 • Anna Siciarz
 • Bernadetta Lupa
 • Kazimiera Piwowar
 • Janina Pociecha
 • Stanisława Dudczyk
 • Janina Cieslik
 • Anna Smoleń
 • Józefa Tobiasz
 • Weronika Orczykowska
 • Zofia Leśniara
 • Waleria Firley
 • Maria Worwa
 • Irena Oleksy
 
Z okazji jubileuszu członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich z Męciny życzymy dalszych pełnych sukcesów lat działalności, nowych twórczych pomysłów i  kolejnych wspaniałych jubileuszy.
 
 


Liczba wyświetleń: 1293
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30